Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Matka dvou dětí celý život pobírala sociální dávky a nikdy nepracovala. Teď své dcery vyzývá k tomu, aby se nechaly oplodnit a užívaly si stejně jako ona!

V Anglii znamená těhotenství hodně peněz.
Zdroj: archiv

Není nad to, když své děti podporujete v tom, aby si našly dobrou práci. Pro matku jménem Sinead Clarkson (36) to ale nejspíš neplatí. Své dcery vyzývá k tomu, aby co nejdříve otěhotněly a užívaly si výhod, jaké poskytuje anglický sociální systém. V současné době si užívá podporu ve výši 1200 liber, což je 39 tisíc korun.

Matka dvou dětí otěhotněla, když jí bylo pouhých patnáct. Dostala obecní byt a každý měsíc jí na účtě přistálo 328 liber. Jakmile čekala druhou dceru, její podpora se zvýšila na 1200 liber. Brzo zjistila, že se jí finančně nevyplatí chodit do práce, a tak si na sociálních dávkách užívá do teď a své dcery v tom podporuje také. Starší Melissa (19) už je těhotná a už je také čekatelkou na obecní byt. „Poradila jsem Melisse, aby otěhotněla a mohla získávat výhody jako já. Nechci ji vidět pracovat za pár šupů v podřadné práci. Život na dávkách mi vyhovuje, nemám stres z práce, jako někteří mí přátelé. Vím, že se to lidem nelíbí, ale jaký má smysl chodit do práce, ve které bych měla mít míň peněz, než mám teď?“ vysvětlovala matka, jež má jen základní vzdělání.

Nicméně její prohlášení vyvolalo bouřlivé emoce u daňových poplatníků, kteří to berou jako parazitování na systému. Kritizují to také psychologové, kteří takový životní vzor pro děti zásadně neschvalují.

Související články

Další články