Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Matějská 2019 bez Cyklonu a s farmářskými trhy: Kolik nám vypumpuje z peněženky?

+ Další 4 fotografie
PŘIJELA POUŤ
Nad Matějskou poutí se loni stahovala mračna. Nejznámější česká pouť přišla o legendární atrakci, pokračuje ale dál. Letos ji navíc okoření farmářské trhy. Co nového ještě chystá? A na kolik to všechno vyjde?

V areálu pražského Výstaviště čekají adrenalinu a cukrové vaty chtivé davy i letos atrakce, ze kterých se tají dech, stejně jako ty, které k pouti neodmyslitelně patří. Pobavíte se na horské dráze, centrifúze, ve strašidelném zámku, v domě smíchu, na kolotočích, houpačkách a skákacích hradech i na lochnesce a blýsknete se u střelnice.

Zhruba třicítka atrakcí je vyhrazena menším dětem. Ty letos čeká i zcela nový zábavní dům pojmenovaný Atlantis. Zbytek patří dospívajícím a dospělákům. Vrátí se atrakce SOUND MACHINE, nově přibude i podobná atrakce pojmenovaná TOP SCAN (možná ji znáte pod názvem SALTO MORTALE – hvězdicovitý kolotoč na obřím rameni), vrátí se i GHOST RIDER. Nebudete ochuzeni ani o oblíbenou atrakci THE BEST XXL. Letošními novinkami pak budou například zcela nový TECHNO POWER nebo chobotnice POWER POLYP pro celou rodinu. Další novinky jsou postupně odtajňovány na facebookovém profilu akce.

Návštěvníky ale čekají i nepříjemné změny. Loni v létě to vypadalo, že Matějská přijde o dvě své nejslavnější atrakce. Málem se dokonce přesunula úplně jinam. Ruské kolo, stejně jako celá pouť, nakonec zůstává na svém místě. Navíc mu přibude „sourozenec“. Nenávratně však zmizela horská dráha Cyklon. Nezachránila ji ani občanská iniciativa, která se pokoušela o její zachování. Podle pražských radních hyzdila prostor. Alespoň částečně ji letos nahradí nová spirálová horská dráha.

Nově organizátoři sází na farmářské trhy. U stánků, otevřených každý pátek od 13 do 21 hodin a o sobotách, nedělích a svátcích od 10 do 22 hodin, si můžete koupit třeba sýry, náramky, svíčky a svícny a spoustu dalších bio/eko/špalda výrobků. Poprvé si také můžete zakoupit vstupenky předem online přes síť Ticketportal. Už tradičně proběhne v rámci Matějské pouti „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů“. Ty budou mít letos 1. dubna vstupné i doprovodný program zdarma. Stačí se prokázat označenou kartičkou nebo průkazem TP, ZTP či ZTP/P.

Vstupné na Matějskou se ale platí jen o víkendu. Děti do 120 centimetrů mají navíc vstup zdarma. Co ušetříte na vstupném ale nejspíš utratíte vzápětí. A v mnohonásobné výši. Za parkovné u plaveckého bazénu zaplatíte 40 korun za hodinu nebo 200 za celý den. Letošní ceny občerstvení a atrakcí zatím ještě nejsou známy, ale pokud se budou podobat těm loňským, připravte si například 30 korun na houpačky a dětský řetízkáč, 40 na lochnesku, 50 korun na autíčka a do skákacího hradu a 80 do strašidelného hradu. Pokud chcete na atrakce pro starší a pokročilé, budete muset přitvrdit. Vysoký řetízkáč vás vyjde na stovku, Katapult pak na dvě stovky.

Pokud nebudete mít žaludek na vodě a dostanete hlad, připočítejte si zhruba 50 korun na klobásu s chlebem, 90 korun na řízek a hranolky a 25 korun na párek v rohlíku. Klasické perníkové srdce pak vyjde podle velikosti od 30 do 250 korun, cukrová vata na 30–40 korun a trdelník zhruba na 50. A když se budete chtít v sychravém počasí něčím zahřát, zkuste medovinu za 40 korun nebo svařák za 30. V případě, že se naopak budete chtít zchladit, připravte si okolo 30 korun za půl litru točené limonády, 30 korun na ledovou tříšť a 30–35 korun na půllitr piva.

Letošní Matějská pouť začíná 23. února. Její brány se zavřou 22. dubna. Otevřené jsou denně kromě pondělí (neplatí v době školních prázdnin). Od úterý do pátku od 14 do 21 hodin, o sobotách, nedělích, svátcích a školních prázdninách od 10 do 22 hodin.

Mohlo by vás zajímat

Další články