Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Matěj Stropnický podpořil protivládní demonstraci: Tam se sešel výkvět xenofobů a antivaxerů

Martin Stropnický.
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 8 fotografií
Šok

Matěj Stropnický šokoval fanoušky na svém Facebooku, když se ztotožnil s dnešní demonstrací v Praze. Dnes se totiž v Praze koná demonstrace s názvem Česká republika na 1. místě, na které se sešla "špička" české dezinformační, homofobní a proruské scény, jak už eXtra.cz informovalo. Protestovat by se mělo proti očkování, přijímání uprchlíků a proti Fialově vládě. Matěj překvapil svým vyjádřením, že by šel demonstrovat také. 

Zkoušel to jako herec, ale proslavil se hlavně jako politik, který se přiznal ke své homosexualitě. Angažoval se ve Straně zelených. Syn diplomata Martina Stropnického nyní vyděsil fanoušky názorem, že souhlasí s 8 z 10 programových bodů demonstrace. Matěj Stropnický na svůj Facebook napsal příspěvek, ve kterém zdraví fanoušky a říká, že by se pod protest klidně podepsal. Toto vyjádření zvedlo ze židle spoustu lidí.

Šokující příspěvek

"Chci pozdravit dnešní protivládní demonstraci. Kdybych dnes mohl, přišel bych. Souhlasím totiž s osmi z deseti požadavků iniciativy Česko na 1. místě, která je organizátorem. Osmdesát procent témat té demonstrace je levicovejch jako dlouho nic tady. A lidi tam přijdou ne z plezíru a za zábavou jako na Chvilky, ale z naprostý hrůzy z toho, co přichází, a proti vládě, která na všechny kašle. Že budou vystupovat spíš exoti - naše chyba, přátelé!" napsal na svém Facebooku.

"Matěji jak můžeš podporovat takovej shit, proboha. Všichni četli tvůj status celej, neboj. Ale to, že souhlasíš s dílčími cíli, neznamená, že můžeš ignorovat ten sajrajt okolo. Přirovnání vynechám, ale že jich v historii je celá řada," napsala pod příspěvek Magda.

Demonstrace má homofobní kontext

Celkově dnešní demonstrace má hodně homofobní, xenofobní, proruský kontext. Jak už eXtra.cz uvedlo. Demonstruje se například proti očkování, proti přijímání uprchlíků, proti kryptoměnám, proti podpoře Ukrajiny... Matěj Stropnický, který sám ubytoval Ukrajince na svém zámku, by se k demonstraci klidně přidal. Pod jeho příspěvkem na Facebooku se strhla lavina negativních komentářů, právě proti politikovi.

Matěj demonstraci podporuje

Na otázku od fanoušků, jestli podporuje homofoby a rasisty, politik odpověděl: "Já kašlu na pitomý nálepky, sám jsem jich dostal tolik, že jsem přes ně nebyl vidět." Konverzace dále pokračovala..."Tak hlavně, že vám nevadí, že většina vystupujících ty nálepky používá v každém projevu? ​Tak když Hamplová říká, že homosexuálové rozbíjejí tradiční rodinu, tak je to obrana?" ptá se popudlivě sledující. "Naučili se meducíně, kterou byli léta častováni, jaký div," odpovídá politik.

Ony dva body, se kterými Matěj nesouhlasí, je požadavek "Ukončení plánovaného ředění národa" (rozuměj "dost bylo Ukrajinců" a "Zdraví" (Rozuměj "ne očkování"). To shrnul za ostatní komentující Jan: "Hitler taky nedělal nic špatného až na pár bodíků..." Ostatní probírané body, se kterými Matěj souhlasí, jsou Národní měna, Svoboda projevu, Nezávislý obchod a průmysl, Politická samostatnost v rozhodování, Vojenská neutralita, Potraviny, Elektřina a Plyn.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy