Kolem Matěje Stropnického je už několik dní rušno. Stal se předsedou Strany zelených a je sympatické, že si sám přiznává, že jiná volba prostě nebyla. „…Neviditelnost zelených celostátně byla tak zřejmá a zároveň moje viditelnost celostátně byla taky tak zřejmá…,“ potvrdil mladý bojovník za životní prostředí v rozhovoru pro echo24.cz, že byl zvolen především proto, aby bylo o zelených zase trochu více slyšet.

Pokud byl syn ministra obrany opravdu na své předsednické místo vybrán za účelem zviditelnění strany, svůj úkol plní dokonale! Momentálně se všichni pozastavují nad jeho výrokem, který naznačuje až přílišný blahobyt v zemi, kde je minimální mzda 9 900 Kč měsíčně a podle údajů z Eurostatu a jednotlivých národních úřadů je, co se EU týče, Česká republika ve výši mzdy pátá od konce.

Na otázku komentátora Kaisera z echo24.cz týkající se toho, že leteckou dopravu si dnes poprvé v historii můžou dovolit i lidé, kteří nejsou vysloveně bohatí, a zda by jim to nejraději Stropnický zatrhl, odpověděl politik „není normální, aby 80 procent českých občanů mohlo každý rok dosáhnout na leteckou dovolenou.“

Počkáme si na to, zda šlo o jednu nešťastnou formulaci, která se teď bude šířit internetem a Stropnický bude vysvětlovat, jak to ve skutečnosti myslel. Nebo je to jeho názor takový, jaký je, pouze formulovaný na papír a on si za ním stojí. Co si o jeho vcelku drsném výroku myslíte vy?