Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Matěj Stropnický a Daniel Krejčík uspořádali veselku: Z ruiny se stává zámek pro svatby

Zdroj: Facebook
+ Dalších 8 fotografií
proměna
Když si Daniel Krejčík (25) a Matěj Stropnický (36) pořídili za 12 milionů korun zámek Osečany, spoustu lidí zajímalo, jaké s ním mají plány. Pár zchátralou budovu postupně rekonstruuje a letos v areálu dokonce došlo k první svatbě, jejíž organizaci měli pánové ve svých rukou. Na snímcích, kterými se Stropnický pochlubil na sociální síti, je vidět, že ruina se postupem času skutečně mění zpět v pohádkový zámek.

Zámek Daniela Krejčíka a Matěje Stropnického je státem prohlášenou kulturní památkou. Od revoluce chátral, a když si ho partneři pořídili, rozhodli se, že mu vdechnou nový život. S rekonstrukcí a věcmi s ní spojenými jim pomáhají dobrovolníci či přátelé, kteří za svou práci dostanou noc na zámku zdarma a jídlo. Vypadá to, že tato snaha už přináší své ovoce.

Rekonstrukce zámku samozřejmě není zdarma, a proto se pár rozhodl uspořádat Osečanské divadelní léto, během kterého se v letošním roce odehrálo hned několik představení. Výtěžek z nich putoval právě na opravu staré budovy. I proto se z ní postupně znovu stává zámek, kam lidé rádi zajdou nejen na prohlídku, ale například si tam uspořádají i veselku.

První veselka na zámku proběhla v září letošního roku, Matěj Stropnický se však snímky z ní pochlubil až nyní. „A tuhle jsou fotky z první svatby u nás. Přes obřadní stůl jsem přehodil bílé prostěradlo, na něj do vázy pár kytek, co zrovna rostly ve stráni, židle z kaple. A jinak vlastně nic - sympatický lidi, chtěli to co nejobyčejnější,“ napsal politik na sociální síť. Zatímco on se dle svých slov ujal organizačních záležitostí, Daniel Krejčík dělal uvaděče.

Rekonstrukce není vše

Zatímco bývalý předseda Strany zelených se kromě rekonstrukce zámku nadále aktivně věnuje politice, jeho partner Daniel Krejčík získává další a další herecké zkušenosti. Zatímco v létě to byl právě on, kdo hrál v jednom z několika představení na benefičním festivalu na podporu rekonstrukce zámku, nyní se připravuje na premiéru divadelního představení Dánská dívka na motivy stejnojmenné knihy.

Související články

Další články