Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Matěj Homola z Wohnoutů: Covid mu změnil život, kapelu vyměnil za motorovou pilu

Matěj Homola v pořadu (NE)BLÁZNI
Zdroj: extra.cz/ Jakub Patera
+ Další fotografie
ROZHOVOR

Matěj Homola (48) z kapely Wohnout promluvil o nové zálibě a přiznal, že se mu najednou přestalo chtít jezdit na koncerty. Také se svěřil s tím, že má skvělou přítelkyni, která ho v nové zálibě zcela podporuje. 

Frontman kapely Wohnout Matěj Homola byl hostem pořadu Tomáše Poláčka (NE)BLÁZNI , kde promluvil o tom, jak se mu v covidové době výrazně změnil život, když začal vyřezávat sochy a přestalo se mu chtít jezdit na koncerty: „Propadl jsem tomu,“ říká Matěj v (NE)BLÁZNI, „a vyřezávám vlastně denně."

Přestalo se mi chtít jezdit na koncerty

Při druhé covidové vlně, která byla dlouhá pro muzikanty, napadlo tě, že už se na pódium nevrátíte jako Wohnout?


Pokud mám být úplně upřímnej, tak mě to nejdřív zaskočilo a pak jak jsem našel jinej životní směr, než je hudba. Na konci se mi fakt nechtělo jít zpátky do práce. Normálně jsem se přestal těšit na to. Najednou ten pocit, že po tom půl roce jsem si přenastavil život, kdy jsem se začal věnovat něčemu jinýmu, tak mě to trošku štvalo a vadilo. Objevily se jiný věci, zvykl jsem si na jiný životní režim a vlastně po pětadvaceti letech se mi přestalo chtít jít do dodávky a najezdit každý víkend tisíce kiláků a prostě jíst salámy a sýr furt dokola a tak dále. Vytratil se mi pocit, ta zpětná vazba od těch lidí, která se nedá ničím nahradit.

Začal vyřezávat dřevěné sochy. Co na to jeho přítelkyně?

Ty jsi začal během prvního lockdownu dělat dřevěný sochy a já si celou dobu říkal, že až se to uklidní a kapela se rozjede, tak tu pilu schováš do garáže, tak jak to je?

Hele, neschoval jsem. Ani kvůli sousedům jsem neschoval. Tohle hobby mě potkalo v poměrně vysokém věku. Vůbec jsem nepředpokládal, že se něco takovýho může stát. Všechno to vzniklo na zeleném poli z ničeho nic. Věnoval jsem se tomu celý rok dost intenzivně, každý den. Nikdy jsem nic fyzicky manuálně nedělal a teď dělám. Celé mě to naplňuje a vidím v tom další jako takovou cestu, po který bych měl jít.

Ty máš těch soch už dvě stě, nebo kolik, třeba přítelkyně nenadává, že se to nikam nevejde?

Hele já musím říct, že mám skvělou přítelkyni, že je tolerantní, náš barák je plnej pilin a ona pořád musí uklízet. Takže mám doma velkou podporu.Související články

Další články