Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Máte v přátelích děti mladší 13 let? Okamžitě je smažte z Facebooku!

Facebook může být pro děti velmi nebezpečný.
Facebook vysloveně zakazuje používání své sítě dětem pod třináct let. Je to z toho důvodu, že mladí chlapci a dívky ještě nejsou na tento způsob komunikace připraveni. Velmi často kvůli sociálním sítím zanedbávají spánek, nebo zveřejňují informace, které by rozhodně měly zůstat soukromé, a stávají se kvůli tomu obětí kyberšikany.

K obcházení facebookových pravidel a uvádění falešného data narození je přitom nezřídka přivedou samotní rodiče. „Znervózňuje mě, že se najdou rodiny, kde se děti od svých rodičů učí lhát,“ uvedla na serveru HuffingtonPost velká odpůrkyně přítomnosti dětí na sociálních sítích Gwen O'Keeff.

Psychologové dávají kritikům za pravdu a upozorňují, že pokud se dítě v určité fázi psychického vývoje vyhne budování reálných vztahů a přesune komunikaci do virtuálního světa, zadělává si do budoucna na velké problémy.

To vyplývá i ze studie s názvem Alone Together, která upozorňuje na to, že nastupující generace neumí ukončit konverzaci ani řešit problémy tváří v tvář, a tak raději řeší nepříjemné věci přes internet.

Výše uvedené důvody vedou Facebook k tomu, že k dětem mladším 13 let přistupuje na své sociální síti tvrdě a nekompromisně. Po nahlášení, které můžete provést ZDE, dojde obratem k okamžitému zrušení účtu.

Souhlasíte s tímto postupem, nebo se vám zdá příliš tvrdý?

Mohlo by vás zajímat

Další články