Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Máte u ucha dírku a přemýšlíte, čím to je? Víme, co to znamená!

Máte u ucha dírku a přemýšlíte, čím to je? Víme, co to znamená!
Zdroj: wikipedia.org
Někteří lidé mají od narození dírku u ucha. Vypadá to, jako by tam měli dříve náušnici. Nemáte ji taky? Víme, co to znamená!

Narodili jste se s malou dírkou vedle ucha? A do teď jste nevěděli, co to je? Tak my vám to objasníme. Jde o dědičnou vadu, která se jmenuje preauricular sinus Jako první ji zdokumentoval vědec Van Heusinger v roce 1864. A budete překvapeni, o co vlastně jde. Upozornil na to Business Insider.

Dírka je u ucha, v místech, kde začíná chrupavka. Vypadá, jako by vás tam někdo píchl špendlíkem nebo jste tam dříve měli piercing. Například ve Velké Británii ji má celé jedno procento lidí. Někteří mají dírku jen na jedné straně, jiní dokonce u obou dvou uší

O dírkách u ucha vzniklo několik teorií. Podle evolučního biologa Neila Shubina jde o evoluční pozůstatky žaber. Že to zní děsivě? Nemusíte se bát! Pokud máte také dírky u uší, nemusíte se ničeho bát. Jediné, co se vám může stát, je to, že do dírky dostanete infekci A pak vám hravě zaberou antibiotika.

Dírky u uší mají hlavně lidé ve Velké Británii a Spojených státech V Asii a Africe jde dokonce o 4 až 10 procent populace.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy