Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Máte to rádi? Legendární Discopříběh pořád baví! 6 věcí, které jste o této komedii zřejmě netušili

+ Další 2 fotografie
Máme tu další kultovní český film z 80. let minulého století. Kdo by neznal Discopříběh, že? V televizi ho pravidelně reprízují a pořád nás to baví. Holky nejvíce žerou Rudolfa Hrušínského nejmladšího a všichni ostatní si podupávají do rytmu na písničky Michala Davida. Co jste o filmu možná netušili? Discopříběh můžete v neděli odpoledne sledovat na Nově.
  1. Texty i scénář psal Eduard Pergner (otec Terezy Pergnerové), vášnivý kuřák svoji neřest při psaní textů k písním ještě zvýšil. Dokázal denně vykouřit více než dvě krabičky cigaret. Pod texty a scénářem byl ale podepsán jako Boris Janíček, což byl jeho oblíbený pseudonym.
  2. Když se Jirka (Rudolf Hrušínský nejmladší) rozhodne nechat ostříhat, tak to ve filmu vypadá, že ho dohola ošmiká kámoška Jitka (hrála ji Jaroslava Bobková-Stránská). Herečka to několikrát zkoušela, ale natrénovat to nedokázala. Rudu Hrušínského nakonec stříhala zkušená kadeřnice, ve filmu je pak jen záběr na její ruce.
  3. Premiéry filmu se nedožil Karel Vochoč (ve filmu ztvárnil Jonáka), nečekaně ho zabil infarkt.
  4. Premiéra filmu byla v amfiteátru v Plzni (kde jinde, když se film natáčel právě tam). Na slavnostní promítání přišlo neuvěřitelných 22 tisíc diváků.
  5. Evu ztvárnila Slovenka Mariana Slováková, kterou si režisér Jaroslav Soukup vyhlédnul v magazínu, kde fotila módu. Mariana se ale nedokázala poprat s češtinou, proto ji musela předabovat Jana Mařasová.
  6. Ladislav Potměšil utrpěl během natáčení několik úrazů. Když naháněl svého filmového syna na železniční stanici, tak si natrhnul sval. Při scéně, kdy bouchnul do dveří a rozbilo se sklo, se nepříjemně zranil. Protože filmaři chtěli, aby záběr vypadal realisticky, nechali ho bouchnout do opravdového, lehce naříznutého skla…

Mohlo by vás zajímat

Další články