Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Máte staršího partnera? Víme, jaký věkový rozdíl je ještě normální a co už hraničí s úchyláctvím!

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Patříte k těm, kteří mají staršího partnera? Pak jste už minimálně jednou zažili ty zvláštní pohledy okolí, když jste s ním přišli mezi své vrstevníky. Je jedno, jestli je ve vztahu starší muž nebo žena, ale velké věkové rozdíly prostě budí rozruch. Víte, jaký věkový rozdíl je ještě v pořádku a co už hraničí s gerontofilií?

V dnešní době se dá mluvit dokonce o trendu. Určitě znáte minimálně jeden pár, kde je někdo z partnerů o dost starší. Asi si říkáte, co je v tom za problém? Pokud si partneři rozumí, nemusí se přeci věk řešit. Ovšem názor psychologů zní jasně. Takové vztahy mají menší procentuální naději na úspěšnost než vztahy věkově vyvážené.

Je potvrzeno, že u párů s vyšším věkovým rozdílem je procentuální pravděpodobnost rozchodu vyšší než u párů věkově vyrovnaných. Pokud je mezi partnery věkový rozdíl vyšší než pět let, je zde riziko rozchodu až o pětinu pravděpodobnější. Rozhodně ovšem platí i tvrzení, že muž by měl být o pár měsíců nebo let starší než jeho žena.

Pokud máte partnera dokonce o deset let staršího, pak je pravděpodobnost rozchodu dokonce o čtyřicet procent vyšší než u párů věkově vyrovnaných. To je už dost, nemyslíte? Jestliže věkový rozdíl posunete ještě dále, tedy o dvacet let, pak jste k rozchodu odsouzeni dokonce z devadesáti pěti procent. Tyto výsledky odprezentoval psycholog z univerzity Emory v Georgii.

Dále by vás mohlo zajímat, že u dvojic stejného věku je jediný problém vedoucí k rozchodu. Pokud má někdo z dvojice dítě z předchozího vztahu, je riziko rozchodu o padesát devět procent vyšší. S těmito čísly už víte naprosto vše, a tak se můžete sami rozhodnout, do jakého věkového rozdílu půjdete a do jakého ne.

Související články

Další články