Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

"Máte sklep a mohla bych ho vidět?" Nejslavnější neherečku Česka Miladu Ježkovou objevili v tramvaji

Byla to nejznámější neherečka Česka.
Zdroj: csfd.cz
Předchozí Další
Film
Někteří lidé sice nejsou milovníky českých filmů, ale jméno Milada Ježková (†84) jim přece jenom neuteklo. Tuhle postarší dámu s naprosto jedinečnou a neotřelou prezentací si oblíbili jako herci, tak režiséři. Hrála sice malé, ale zato naprosto nezapomenutelné role. Její věta z filmu Kulový blesk je naprosto legendární a lidé si ji připomínají dodnes. Jak se tahle paní do českého filmu vůbec dostala?

"Nezlobte se, že vás zase obtěžuju, ale já jsem si vzpomněla, že jsem se vás nezeptala, jestli máte sklep. Máte sklep?" Tahle věta z filmu Kulový blesk se zaryla do paměti hned několika generacím. Milada Ježková je tou nejznámější neherečkou Česka, pro kterou byly typické role žen z lidu.

Fakt, že se dostala tahle neznámá paní až do filmu, je vlastně obrovská náhoda. Stačilo opravdu málo a skrytý talent Milady Ježkové nebyl nikdy objeven. Možná to někoho překvapí, ale Milada byla úplně obyčejná žena, která pracovala jako dělnice.

Její život změnila jedna jízda tramvají. Miloš Forman zrovna v té době hledal postavu do svého druhého celovečerního filmu Lásky jedné plavovlásky. Píše se rok 1965 a v osudové tramvaji jel vedle Milady Ježkové také Jaroslav Papoušek a Ivan Passer.

Tyhle dva pány Milada Ježková okamžitě zaujala tak, že se s ní seznámili a dali do řeči. Postupem času je Milada natolik okouzlila svým neotřelým přístupem a vystupováním, že ji doporučili samotnému Formanovi.

Herecká kariéra nejslavnější české neherečky tak započala v jejích 55 letech. Kromě Kulového blesku si zahrála také v Menzelových Ostře sledovaných vlacích a dále ve filmech Svatba jako řemen, Hoří, má panenko, Zlatá svatba, Ať žijí duchové!, Já už budu hodný, dědečku, Arabela, Vrchní, prchni!, Trhák nebo Sanitka.

Na kameře působila Milada jako rázná žena, ale své soukromí si bedlivě střežila. Nerada byla středem pozornosti a s lidmi se moc nebavila. Přesto se zapsala do historie české kinematografie fenomenálním způsobem.

Co jste možná o Miladě Ježkové nevěděli?

Co jste možná o Miladě Ježkové nevěděli?

  • Milada Ježková hrála sice malé, ale zato naprosto nezapomenutelné role.
  • Její život změnila jedna jízda tramvají v roce 1965.
  • Herecká kariéra nejslavnější české neherečky tak započala v jejích 55 letech.
  • Na kameře působila Milada jako rázná žena, ale své soukromí si bedlivě střežila.
" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy