Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jaromír Jágr koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Máte rádi vědu a techniku? 6 věcí, které vám rozšíří znalosti a ještě mnohem víc

Techmania Science Center v Plzni.
Zdroj: archiv
+ Další fotografie

Už jste navštívili Techmania Science Center, interaktivní muzeum v Plzni? A víte, co to je? Cílem této instituce, jejíž provoz zajišťuje po odborné stránce plzeňská univerzita, je povzbudit zájem dětí a následně i širší veřejnosti o vědu a techniku.

Dne 28. března dojde ke znovuotevření celé Techmanie. Ta byla z důvodu komplexní přestavby uzavřena. 28. března se otevře nová, 3× větší expozice Techmanie. Obsahem jsou nové i klasické expozice, vědecké show, demonstrace i nejmodernější laboratoře pro školy v Plzeňském kraji. Nabídku již fungujícího prvního 3D Planetária v ČR doplní hravě podaná věda na 10 000 m2 vlastní budovy science centra. Ta se po celkové rekonstrukci otevře vernisáží dne 28. 3. 2014 od 10:00 hod. Nově otevřená budova science centra nabídne svým návštěvníkům mj. i následující expozice:

ČLOVĚK A ZVÍŘE Jaký stisk má čelist aligátora? Kolik vody je v těle medúzy? Kdo předhoní slepici? Poměřte se s živočišnou říší, objevujte sami sebe! Představujeme novou expozici, která je šitá "na tělo“ přímo vám…

EDUTORIUM Fyzika je zábava! Šest desítek interaktivních exponátů vám dokáže, že přírodní zákony určují celý náš svět. Tak proč je nepoznat? Hrajte si s optikou, objevujte principy elektřiny, testujte zákony mechaniky!

ENTROPA Umělecké dílo, které pohnulo Evropou. O plastice Davida Černého dodnes mluví umělci, politici a vůbec celá Evropa. Udělat si na ni názor můžete i vy – seznamte se s kontroverzním pohledem na evropské národy.

OBNOVITELNÉ ZDROJE ENERGIE Voda, vítr, Slunce, Země, biomasa… Co o nich vlastně víme? Jaké jsou klady obnovitelných zdrojů energie a v čem spočívají jejich nevýhody? Objevte přírodu, která hýbe naším technickým světem!

PŘIJĎ NA TO! Hlavolamy a vědecké hračky, které trénují paměť, postřeh, koordinaci a kombinační schopnosti nejen nejmenších návštěvníků Techmanie. Dostanete berušku na strom? Poradíte si s dřevěným tangramem?

150 LET PRŮMYSLU V PLZEŇSKÉM KRAJI První lokomotiva na světě, jejíž „kabát“ je „ušitý“ ze skelného laminátu. Nejstarší dochovaná elektrická mašinka ze Škodovky. Jediný trolejbus ŠKODA 3 Tr3, který se na kolech udržel do dnešních dnů. K tomu demonstrace parního stroje, krátké filmy, modely tramvají i trolejbusů.

Science center i 3D planetárium v areálu plzeňské Škodovky jsou otevřené denně. Plné vstupné do všech expozic stojí 180 korun, snížené 110 Kč. Učitelé mají po prokázání profese vstup volný.

Související články

Další články