Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek Útok na mešitu Věra Bílá

Nejnovější kauzy

Máte rádi pivo? Podívejte se na 5 důvodů, proč ho pít každý den

+ Další 2 fotografie
Tento výborný zlatavý mok si čas od času dopřeje každý. Ale málokdo ví, že pivo je zdravé. Má totiž blahodárný vliv na srdce a je dokonce i zdravější než víno. Proč si pivo vychutnávat každý den? Tady máte 5 důvodů.

1. Prospívá srdci

Ti, kteří si dají čas od času pivo, mají nižší krevní tlak než lidé, kteří pijí raději víno nebo whiskey. Pivo obsahuje chmel, ječmen a také vitamin B, který přispívá k redukci rizika kardiovaskulárních onemocnění. Hlavně také působí jako prevence proti krevním sraženinám.

2. Zdravé kosti

Pivo je bohatým zdrojem křemíku a je tak účinné proti osteoporóze. Největší množství křemíku je obsaženo ve světlém alkoholickém pivu. Když si občas dopřejete pivo, budete mít tak zdravé a pevné kosti.

3. Snižuje riziko ledvinových kamenů

Pokud si dáte každý den aspoň jedno malé pivo, nemusíte se bát ledvinových kamenů, které dokáží pořádně potrápit. Diuretický efekt piva totiž jejich vznik výrazným způsobem snižuje.

4. Snižuje cholesterol

Podle studie prý mírná konzumace piva prospěje našemu zdraví víc než víno. Zvyšuje totiž hladinu dobrého cholesterolu a snižuje hladinu toho špatného cholesterolu. Když si tedy dopřejete přiměřené množství piva, snížíte tak špatný cholesterol až o 20 procent.

5. Prevence proti mrtvici

Pivo snižuje riziko mozkové mrtvice až o 20 procent, ale nesmíte se jím opíjet každý den. Je totiž rozdíl v tom, jestli jich vypijete deset, nebo si pochutnáte pouze na jednom nebo dvou pivech. Když vypijete 10 piv denně, tak tím riziko mrtvice nesnížíte.

Mohlo by vás zajímat

Další články