Jelikož ministerstvo kultury zvýšilo filmové pobídky, tedy peníze, které vláda vrací z daní zpátky filmařům za to, že u nás utrácejí stovky milionů korun, začíná být o Čechy zase velký zájem v Hollywoodu. To také znamená, že se tu začínají opět objevovat velké herecké hvězdy!

Teď míří do Prahy dvojice Michael Douglas a krasavec Orlando Bloom, kteří zde budou natáčet film Unlocked o agentce CIA řešící hrozbu teroristického biologického útoku v Londýně. Ano, Praha nebude Praha, ale bude zastupovat Londýn.

A na koho dalšího se můžeme těšit? V Čechách se bude natáčet také adaptace fantasy knihy Dcera kostí a dýmu od Laini Taylorové, ale obsazení filmu ještě není známo. Natáčet se zde bude také romantický film Rosaline, ve kterém si zahraje Emilia Clarke, kterou můžete znát jako Khaleesi ze seriálu Hra o trůny. Natáčet se bude u nás také třetí řada seriálu Crossing Lines s Donaldem Sutherlandem.

Největší bombou ale bude určitě natáčení filmu Inferno s Tomem Hanksem, což je adaptace další knihy Dana Browna po Andělé a démoni a Šifra mistra Leonarda. Natáčení filmu je naplánováno na několika místech v Čechách a produkce zde hodlá utratit přes 300 milionů korun.