Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Máte rádi jeho filmy? Takhle by dnes vypadal tragicky zesnulý herec Tomáš Holý (†21)

Zdroj: eXtra.cz, archiv
+ Další 4 fotografie
Filmový svět
Není pochyb, že byl naším nejlepším dětským hercem a patřil i k nejoblíbenějším. Když Tomáš Holý (†21) tragicky zahynul při autonehodě, byla to rána pro blízké i celé Česko. Hvězdou se stal doslova ze dne na den a dodnes je v našich srdcích zapsaný jako kluk z televizních komedií, které každý miluje. Jak by vypadal, kdyby nezemřel?

Nejtalentovanější dětský herec českého filmu Tomáš Holý se k první roli dostal jako slepý k houslím. Kdyby neměl strýčka rekvizitáře na Barrandově, možná bychom o velké hvězdě televizních komedií nikdy neslyšeli.

Svého synovce rekvizitář nabídl režiséru Oldřichovi Lipskému k roli ve filmu Marečku, podejte mi pero. Lipský byl nadšený a začala Holého krátká, ale slavná a intenzivní kariéra. V komedii si zahrál malého klučinu, který přinese roztržitému profesorovi chemie vzkaz do vyšší třídy.

Herecká dráha malého Tomáše nabrala nevídaný spád. Šel z role do role, mezi nejslavnější patří třeba Za trnkovým keřem, Ať žijí duchové, Setkání v červenci, Pod jezevčí skálou nebo Jak vytrhnout velrybě stoličku či Jak poslat tatínka do polepšovny

Přestože byl Tomáš nadaný herec, nechtěl jím být nadosmrti. Práce mu připadala příliš stereotypní a obtížná. Dokonce se traduje, že se za své filmy později styděl a nechtěl o nich mluvit. Toužil po tom stát se právníkem jako jeho otec.

Osudná nehoda, která nám usměvavého uličníka navždy vzala, se stala 8. března 1990. Tomáš Holý byl tehdy v Kytlicích, kde měl chalupu. Posedával s kamarády v hospodě a podle nového svědectví navrhl projížďku autem. Už byl posilněný alkoholem. Nasedl s kamarádem do auta, oběma ale vzápětí došlo, že dělají ohromnou chybu. Rozhodli se vrátit a právě při cestě zpět se odehrála tragická nehoda.

Z táhlé začátky vozidlo vyletělo a narazilo do stromu. Přes dlouhou resuscitaci se Tomáše už nepodařilo oživit. Zemřel devět dní před svými 22. narozeninami.

Sestavili jsme jeho portrét, jak by vypadal, kdyby se tragická událost nikdy nestala. Na unikátní fotku se podívejte v galerii.

Související články

Další články