Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Máte problém se stydlivostí? 4 rady, jak ji zaručeně zahnat

Ovládá vás stydlivost?
Zdroj: pixabay
psychologie
Máte pocit, že se jdete pod zem propadnout za to, že musíte absolvovat nějakou společenskou událost, rozhovor, seznámení? Nezoufejte, na všechno se dá připravit a nervozita vás nepřepadne jako nečekaný host. Co tedy dělat, abyste tuto potvůrku zastrašili dřív, než vykoukne?

Každý snad zná ten pocit, když ho při důležité události nebo rande přepadne nervozita. Citlivějším osobám se to stává na každodenní bázi. S těmito pocity se však dá něco dělat a věřte, že to není zas tak obtížné, jak se na první pohled může zdát.

Jak tedy bojovat proti nepříjemnému strašákovi, který mává s vaší psychikou a způsobuje vám upocené dlaně?

1. Stydět se je přirozené

Jakmile si uvědomíte, že tento stav prožívá úplně každý, uleví se vám. Je to naprosto přirozený proces a není třeba se z něj jakkoliv hroutit. Pokud to vezmete jako normální stav, který přijde a odejde, uleví se vám. Uvidíte, že nervozitu budete snášet lépe.

2. Všímejte si ostatních

Když vás ovládne nervozita a všechnu pozornost věnujete jen jí, bude zle. Zkuste se také podívat kolem sebe, co dělají ostatní a jak se cítí. Uvidíte, že možná v této situaci nejste sami. Jakmile se totiž nebudete koncentrovat na daný pocit, rychleji odejde.

3. Dostatek času

Jestli vás čeká důležitá událost nebo první rande, je důležité si uvědomit jedno. Zásadní je, abyste se řádně připravili a příjemně se naladili. Nejhorší je, když budete chvátat na dané místo na poslední chvíli. To rozhodně nedělejte!

4. Silné stránky

Snažte se zaměřit na silné stránky své osobnosti. Pokud něco umíte, mluvte o tom. Pokud vám sluší červená barva, oblékněte si ji. Uvidíte, že jakmile se budete cítit ve své kůži, stydlivost z vás opadne.

Radka Kašpárka ničily výbuchy vzteku i alkoholismus. Pracovat se mnou bylo peklo, přiznává. Odnesl to i soutěžící MasterChefa

Související články

Další články

Nejnovější kauzy