Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Máte problém s výchovou dětí? Ukažte jim, jak se naučí soustředit

Děti potřebují lásku.
Zdroj: profimedia
Jak se začít soustředit? A jak to naučit své děti? Je to jeden ze základních stavebních kamenů smysluplné výchovy. Neumí to mnozí dospělí, ale vyžadují to od svých dětí. Tady jsou rady psycholožky.

Tady jsou tři způsoby, jak se konečně začít soustředit na to, na co potřebujete a jak to naučit své potomky. Navrhuje je psycholožka Alžběta Protivanská.

První rada

Rozdělit si úkol na malinkaté krůčky. Rozdělte si práci na tak malé kousky, že se bude zdát až směšně snadné některý z nich splnit. Měl by být maximálně na pár minut. Budete mít pocit, že se hýbete z místa, zůstává za vámi úspěšně odvedená práce a ještě k tomu budete vždycky vědět, že na daný úkol stačíte a za chvíli bude po něm. Vaše pozornost se výrazně zlepší. A platí to také u dětí. Nedávejte jim mnoho úkolů. Postupné krůčky jsou základem. Ať nemají pocit, že to nezvládnou.

Druhá rada

Ukliďte si kolem sebe. Tak, jak to vypadá kolem vás, tak to vypadá i ve vaší hlavě. A dětem řekněte, že jejich pokojíček vypovídá o jejich duši.

Třetí rada

Prsty u nohou. Jestli ztrácíte pozornost, když mluvíte s lidmi nebo vám úplně vypadne nit, když máte něco prezentovat, koukněte se, jak se mají vaše prsty u nohou! Vrátí vám to myšlenky do těla a donutí vás to projet celým tělem, než se dostanete k prstům. Zastaví to splašené myšlení a vám to dá pocit, že máte zase situaci pod kontrolou.

Související články

Další články