Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Máte podzimní depku a nemůžete spát? 5 věcí, které vás zachrání

Nespavost je mnohdy nesnesitelná.
Zdroj: profimedia
Cítíte se pod psa a podzimní deprese se vám bohužel nevyhnula obloukem? Nezoufejte. Pokud připomínáte v tomto sychravém období spíš uzlíček nervů a máte problém usnout, máme pro vás několik tipů, jak nad tímto problémem vyzrát!

Jste citliví na počasí a cítíte se v těchto dnech jako tělo bez duše? Sychravé počasí a brzké stmívání vás snadno mohou dostat do deprese. Únava, stres a špatná nálada, co dělat, když už nevíte kudy kam? Máme pro vás pár tipů, jak se nenechat tímto obdobím převálcovat. Tyto tipy zaručeně fungují!

1) Bylinkový čaj

Ano, je to takové klišé, ale zaručeně pomáhá. Bylinky jsou skvělé proti depresi a poruchám nervového systému. Před spaním si uvařte zázračný heřmánkový čaj, který vás naladí do říše snů. Uvidíte, jak se vám po půl hodině bude usínat jako miminku.

2) Buďte vděční

Před ulehnutím do postele si vezměte k ruce papír a tužku a napište si pár vět o věcech, za které jste vděční. Co se vám hezkého ten den stalo a rozesmálo vás. Chápeme, že se cítíte pod psa, ale na každém dni se dá najít něco hezkého a pozitivního. Hledejte!

3) Hudba

Hudba léčí, to snad ví každý. Pokud vám nepomůže vaše oblíbená, zkuste sáhnout po té meditační. Uvidíte, jak se vaše tělo rázem uklidní, začnete klidněji dýchat a budete se cítit fajn. Rozhodně však zapomeňte na utahané a smutné melodie, ty vám akorát prohloubí vaši depresi.

4) Večeře

Udělejte si nějakou dobrou mňamku nebo vyrazte do dobré restaurace a naplňte si bříško. Uvidíte, že svět bude hned mnohem hezčí. Samozřejmě zapomeňte na tučný burger, ten vám se spánkem rozhodně nepomůže. Dejte si něco zdravého a plného vitaminů!

5) Meditace

Meditace pomáhá lidem uklidnit rozbouřenou mysl, navíc se naučíte správně dýchat a utřídit si myšlenky. Nemusíte být nutně jogíni a nebo mistři meditace, abyste si pomohli.

Související články

Další články