Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Máte pocit, že žijete s manipulátorem? Podle těchto 7 příznaků ho odhalíte!

Zdroj: archiv
Od lásky jste se dostali k nenávisti a strachu? Potom je téměř jisté, že se z vašeho partnera vyklubal manipulátor. Většinou jde o muže, ale není neobvyklé, že muže týrá žena. Jak poznáte, že máte skutečně tu čest s manipulátorem? Podle těchto 7 bodů!

Nefungující vztah může být únavný, ale život v permanentním strachu a stresu je přímo zdraví nebezpečný. I láska od manipulátora byla zpočátku krásná a povznášející, postupem času se ovšem pohádka změnila spíš v horor a vy nevíte, jak z rozjetého vlaku vyskočit?

Pokud váš partner splňuje alespoň tři charakteristiky z následujícího seznamu, vyhledejte pomoc u přátel, nebo se rovnou obraťte na odborníka.

  • 1. Vyvolává v druhých pocit viny, který se snaží obhájit svou láskou a starostlivostí.
  • 2. Své názory, postoje i pocity mění podle toho, co je pro něj zrovna prospěšné.
  • 3. Vyžaduje po druhých dokonalost a naprostou disciplinovanost. Není možné, aby druzí měnili svá rozhodnutí, názory nebo pocity.
  • 4. Lže a vymýšlí si, pokud z toho může mít prospěch.
  • 5. Nesnáší kritiku a neuznává naprosto zřejmá fakta.
  • 6. Potřeby a přání druhých ho absolutně nezajímají.
  • 7. Donutí vás dělat věci, které byste sami nikdy neudělali.

Jestliže se váš partner takto chová, je nejvyšší čas to řešit. Najděte v sobě sílu a postavte se mu. Máte vždy dvě možnosti, a tak mu jeho úkoly a přání prostě pokaždé neplňte. Nemusíte se hned postavit do opozice a nesouhlasit s ničím, co řekne. Nastavte ovšem nové mantinely, za které on nebude moct.

Když najdete odvahu, uvidíte, že se vám určitě bude žít lépe!

Související články

Další články