Už když se malý Cao narodil, nevypadalo to s ním příliš dobře. Měl ještě dvojče, to ale umřelo brzy po porodu. Lékaři od jeho dvou let začali pozorovat, že se Caovi neúměrně zvětšuje hlava.

Jeho tělo neumí odbourávat nahromaděný mozkomíšní mok, který zůstává v mozkových komorách, a Caova hlava má už nyní obvod 80 centimetrů a pořád roste. Odborně se tomu říká hydrocefalus a může to být počáteční fáze mozkového nádoru.

Rodiče věří, že chlapci by mohla pomoci speciální operace, na kterou ale nemají peníze. Lékaři plánují, že by chlapci mozkomíšní mok a krev z hlavy doslova vypustili. Zákrok ale stojí v přepočtu téměř milion korun.

Až rodina sežene peníze, vloží lékaři malému chlapci do hlavy speciální trubici a pomocí ní odkloní tekutinu od míchy. Že je to velmi náročný zákrok, při kterém může pacient umřít, je zcela logické.

„Nemáme žádné peníze a nevíme, jak mu pomoci. Doufám, že se najdou dobří lidé a pomohou nám. Jsem už z toho všeho hrozně moc unavená, ale nevzdám to,“ uvedla matka Ding Meiling pro Daily Mail.

Lehkou formou hydrocefalitického zmnožení mozkomíšního moku trpí asi jedno narozené dítě z tisícovky. A jak se cítíte nyní vy? Ještě máte pocit, že máte všeho nad hlavu?