Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Máte nízké sebevědomí? 5 základních tipů, jak se přestat bát sám sebe

Bojíte se? Máte strach, že vám nevyjde projekt? Nebo víte předem, že to, co děláte, stejně neuspěje? To všechno o sobě víte, ale nemůžete si pomoct? Nepřiřazujte se do skupiny „nemám na to, jsem prostě loser“. Tady jsou tipy, které vám při jednání pomohou získat respekt a zvýší vaše sebevědomí!
  1. Postoj a chůze – stůjte pevně nohama na zemi, oběma nohama rovnoměrně a mějte vždy narovnaná záda. Choďte vzpřímeně, automaticky se vám tak zvedne i hlava, brada a tím i váš pohled. Nově se zaměříte na okolí kolem sebe, vnímání ostatních.
  2. Oční kontakt – při rozhovoru se co nejvíce snažte udržet s ostatními oční kontakt. Dívejte se jim do očí, když něco vysvětlují a také když jim odpovídáte či sdělujete svůj názor. Budujete si tak svou upřímnost a také váhu vašeho sdělení.
  3. Jak mluvíte – mluvte nahlas tak, aby vás všichni slyšeli a neptali se vás, co jste říkal. Lidé se totiž ptát nechtějí, poukázali by tak na sebe a neschopnost slyšet, tak radši dělají, že jste nic neřekl. Mluvte srozumitelně – ne moc rychle, ne moc pomalu – tak, aby bylo rozumět, co říkáte. Jinak opět ostatní mohou předstírat, že jste nic neřekl, a odvedou rozhovor jinam.
  4. O čem přemýšlíte – to, co si myslíme, se automaticky projektuje do našeho projevu. Zkuste od teď mít kontrolu nad vašimi myšlenkami a než vyjdete z domu nebo když ráno vstanete, odpovězte si na otázku: „Co bych dělal, kdybych 100% věděl, že neselžu, že to, co udělám, vyjde na 100 %?“ Jděte do toho!
  5. Nesrovnávejte se s ostatními – každý jsme jiný a každý vynikáme v něčem jiném. Srovnávání jen posiluje strach.

JAK SI ŘÍCI O VYŠŠÍ PLAT? VIDEO NAJDETE ZDE!

Kdo je Monika Tutterová?

„Jsem životní a kariérní koučka a ve své praxi se zabývám tématy od partnerských vztahů přes motivaci, porozumění druhým, naučit se rozhodnout, stát si za svým, získat sebevědomí až po změnu v práci, a to všechno pro zajištění šťastného života! Ve všem vám pomůžu překonat možné bloky a strachy tak, abyste se cítili silní a šli si za svým. Pokud máte konkrétní dotazy, můžete mi je zaslat na adresu redakce@extra.cz. Ráda na ně odpovím.“

Mohlo by vás zajímat

Další články