Ve čtvrtek a pátek nás čekají dva státní svátky. Pokud se obáváte, že byste si měli nakoupit dopředu, protože by mohlo být zavřeno, tak se strachujete zbytečně. 5. a 6. července budou prodejny normálně otevřené.

Zákazníci jsou často velmi zmateni a rozhodně nejsou jediní. Ani sami majitelé totiž často nevědí, jak to se svátky přesně je. Podle zákona musí mít obchody zavřeno o sedmi státních svátcích, a to na Nový rok, Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, 25. a 26. prosince.

Zákaz prodeje se pak nevztahuje na 1. května, 5. i 6. července a 17. listopadu. a Velký pátek. Na Štědrý den pak musí zavřít ve 12:00. Během těchto svátků by měly obchody zůstat otevřené dle běžné otevírací doby, popřípadě dle přání obchodníků.

Kompletní přehled.

Uzavření platí jen pro obchody s plochou nad 200 m². Spousta obchodníkům ale není jasné, co se do rozlohy 200 m² vlastně počítá a co ne. A tak od roku 2016, kdy vešel v platnost zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě panuje mezi lidmi v tomto ohledu naprostý chaos.