Poznamenejte si, že alibi by vám nikdy neměla zajišťovat kamarádka, která bydlí kousek od vás. Když ji totiž váš muž potká ve večerce v době, kdy má být s vámi, těžko se jí bude vysvětlovat, že jste zůstala u ní doma. Manželovi hned docvakne, že tady něco nesedí.

Určete si den, kdy se se svým milencem budete stýkat, a doma nahlaste, že zrovna ten den máte cvičení. Stín podezření na vás tím pádem nepadne. Samozřejmostí je, že si s sebou na „cvičení“ berete sportovní tašku s oblečením. Trocha soli v kapsičce neuškodí. Posypete tím úbor, až docvičíte. Sůl bude simulovat pot. Sebe solit nemusíte. Po večerních radovánkách budete zpocená až až. I když sprška neuškodí, že jo.

Jednou za čas je potřeba osvěžit i milenecký vztah. Odjeďte s ním na víkend někam do zahraničí. Co takhle dva romantické dny v Paříži. Upozorňujeme, že Slovensko jako cizí zemi nepočítáme. Je to moc blízko a náhoda je blbec. Jako alibi použijte kamarádku, která žije mimo město, kde pobýváte vy.

Mažte si veškerou konverzaci v telefonu. I když si myslíte, že by vám tam manžel nikdy nevlezl, stát se to může. Není od věci si svého nabíječe v telefonu pojmenovat jako plynař nebo operátor. Nechcete přece vysvětlovat, až vám začne vyzvánět telefon na stole, kdo je Karel.

Dávejte si pozor na jakékoli stopy, které za sebou můžete zanechat. Když mu koupíte dárek, vyhoďte účet. Jdete na večeři, oblíkněte se jako dáma, a ne jako šlapka, i když ho chcete svést. Kdyby vás manžel zahlédl v mundúru, který pro vás není obvyklý, asi by mu to přišlo divné.