Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Máte doma temno jak v kobce? 5 levných triků, jak tmavé pokoje jednoduše rozjasnit

Jak docílit toho, aby byl váš byt světlý?
Zdroj: homelove.cz
Je pravé poledne, ale vy máte doma kvůli špatné poloze bytu stejně temno, jako byste žili v kobce? Než se rozhodnete ke stěhování, vyzkoušejte jednoduché triky, které váš byt projasní. Článek vznikl ve spolupráci s webem homelove.cz.

Možná jste to ani netušili, jestli dlouhodobě žijete v bytě, kde je temno, může se to projevit i na vaší psychice. Budete unavení, sklíčení, bez nálady a rozmrzelí bez zjevné příčiny. Zdroj potíží hledejte v nedostatečném denním světle. Ale jak docílit toho, abyste doma nežili jak ve sklepě?

1. Projděte se pečlivě svým bytem nebo domem a kriticky se podívejte na to, zda některé pokoje nebo zákoutí opravdu nejsou zbytečně tmavé. „Pokud někde žijete dlouho, s největší pravděpodobností jste si zvykli a máte dojem, že takhle je to ok. Ale chyba lávky, není,“ píše web homelove.cz.

2. Míchejte neutrální barvy s bílou. Univerzální odstíny pro tuto příležitost, které do vašeho interiéru vnesou teplo, jsou espresso hnědá, rezavá nebo houbová šeď. Kombinujte je s bílou a přírodním dřevem.

3. Máte moc tmavý strop, který jako by na místnost padal? Zapusťte do něho světla, radí homelove.cz.

4. Hodláte se pustit do rekonstrukce kuchyně, ale bílá vás nudí? Klidně si experimentujte s tmavou, ale pamatujte na to, že pracovní deska, spotřebiče a podlaha by v případě tmavé linky měly být světlé.

5. Do tmavých koutů nainstalujte závěsná svítidla.

Související články

Další články