O kočkách se říká, že mají šestý smysl. Ne náhodou byly tudíž v některých kulturách považovány za posvátná zvířata, kterým lidé přisuzovali magickou moc a nadpřirozené schopnosti.

Blízkost koček na nás totiž působí antidepresivně a říká se, že přesně vycítí, když nás něco bolí, a zcela automaticky si lehají poblíž onoho postiženého místa.

Tito chlupatí mazlíčci mají všechny své smysly v dokonalé harmonii a jejich mimosmyslové vnímání je dokonale vyladěno. Snadno tudíž odhadnou blížící se nebezpečí, živelní katastrofy, změny prostředí, ale i změnu naší nálady.

Říká se také, že fungují jako živoucí lapače negativní energie, což velice úzce souvisí s našimi nemocemi. Tvrdí se, že kočky trpí stejnými nemocemi jako jejich páníčci.

Tam, kam si ráda lehá vaše kočka, byste rozhodně neměli mít gauč ani postel. Obvykle to totiž bývají prostory plné negativní energie a kočka si do těchto míst lehá proto, aby je pročistila.

Věříte-li na nadpřirozené věci a máte-li strach z duchů, kočka jim nedovolí, aby se ve vašem domě dlouho zdržovali.

Ať už na kočičí nadpřirozené schopnosti věříte, nebo ne, jedno je jisté: Kočka do vašeho domova vnese klid a pozitivní energii.