Na začátku celé kauzy je pomstychtivost Hradu. Státní vyznamenání měl dostat také Jiří Brady. Jenže jeho synovcem je ministr kultury Daniel Herman. Ten pozlobil Hrad, protože se sešel s tibetským duchovním vůdcem dalajlamou. A protože Hrad momentálně ovládají do Číny zamilovaní chlapci, tak se Zeman (72) rozhodl, že kvůli Hermanovi Bradyho pořádně vytrestá a žádné ocenění mu nedá.

Na to rychle zareagovala pražská primátorka Adriana Krnáčová, která Bradymu udělila alespoň symbolický klíč od Prahy.

„Udělování státních medailí a řádů významným lidem k výročí vzniku Československa přece musí být hrdým a důstojným poděkováním za jejich činnost a ne ostudným politickým bojem. Proto jsem se rozhodla, že panu Bradymu předám aspoň Klíč od Hlavního města Prahy. Když si totiž lidí jako on neváží na Hradě, tak si jich budeme vážit aspoň v Praze. Navíc málokdo si ocenění za celoživotní odvahu i práci zaslouží tolik jako právě pan Brady,“ uvedla Adriana Krnáčová.

Jenže Brady chtěl více. Chtěl státní vyznamenání z rukou prezidenta.

A protože se za Bradyho postavila veřejnost, má Zeman problém. Reálně hrozí, že 28. října bude na udělování medailí málo komparzu.

Na Facebooku tak vznikl vtípek, že Hrad si bude muset najít komparzisty. Tedy myslíme si, že je to vtip. Na originál inzerátu se podívejte ZDE.

Ale ono když Mynář nemá prověrku, Forejt nemá vzdělání a Ovčáček nemá soudnost… Tak je na Hradě možné, že ve skutečnosti ani o vtip nejde a inzerát je reálný.

P.S.: Inzerát jsme našli vlevo dole!