Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Matce přinesli ke kojení mrtvé dítě! V benešovské nemocnici prý za nic nemohou

Stimulace pohlavních orgánů může pomoci snížit bolestivost porodu.
Zdroj: reprofoto dailymail.co.uk
Matka tvrdí, že jí v benešovské nemocnici ke kojení přinesli syna, který nedýchal. Chlapeček se prý udusil na pupeční šňůře. Nemocnice vinu odmítá. Podle policie k pochybení personálu nedošlo.

Tragický případ se začal odvíjet v lednu 2017. Matka přišla do porodnice s tím, že ji bolí ledviny. Bylo to 30 dnů před termínem porodu. Lékaři se rozhodli, že porod vyvolají před termínem.

Při porodu se chlapeček přidusil pupeční šňůrou. Po devatenácti hodinách dítě přinesli matce ke kojení. Chlapeček nedýchal a byl celý modrý. S největší pravděpodobností byl již po smrti.

Tragickým případem se zabývali kriminalisté a nakonec došli k závěru, že personál benešovské nemocnice se žádného pochybení nedopustil.

Rodiče s takovým závěrem nesouhlasí, nemají ale sílu bojovat dál. Otec uvedl, že od dalšího postupu ho zrazuje právník. "Říkal, že je tam sice hodně věcí špatně vyšetřených, ale pokud podáme stížnost, že to bude běh na dlouhou trať. Potáhne se to roky a jen nás to bude stát spoustu nervů a peněz za posudky. Vzdáváme to, už chceme mít klid," uvedl pro MF Dnes.

Vedení nemocnice považuje případ za tragickou událost, na které ale personál žádnou vinu nenese. "Celý případ považujeme za nešťastnou událost, které je nám samozřejmě z lidského hlediska velice líto a soucítíme s rodinou,“ uvedl mluvčí benešovské nemocnice Petr Ballek.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Související články

Další články

Nejnovější kauzy