Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

MasterChef zná svou top 5: Příprava medovníku zlomila vaz Givimu, ten na postup nedosáhl

MasterChef: Do top 5 nepostupuje Givi
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
MasterChef

Do top pětky nepostoupil Givi, kterému se osudného večera nepovedly hned dva pokrmy - jehněčí a medový dezert. Proto v soutěži MasterChef končí. Do top pětky tak postupují Besky, Jíťa, Petra, Paolo a Kuba.

Konec výhod a imunit

Odteď už žádné imunity nebo výhody. V kuchařské soutězi mohlo dál pokračovat už jen pět posledních soutěžících. Automaticky postoupila Besky, která minule uvařilla nejchutnější pokrm. V první výzvě soutěžil zbytek kuchtíků z potravin, které si museli náhodně vybrat. Jitka dostala brzlík a houby, Kuba uzené koleno a sojovou omáčku, Paolo kuřecí srdíčka a lanýžové máslo, Givy jehněčí a pak choi a Petra halloumi sýr s listovým těstem. Co ze surovin vymyslet?

Paolo vykouzlil slané lívance, ze kterých ale lanýže příliš cítit nebyly. Jíťa brzlík s pyré, které si porotci nemohli vynachválit. Kuba čínské knedlíčky, jejichž náplň ale nikoho z přítomných zrovna nenadchnula. Petřin pokrm porotce neskutečně bavil, zato Givi za svůj jehněčí hřebínek moc chvály nesklidil a musel proto ve druhé výzvě stanout proti Kubovi a Paolovi, aby zabojoval o postup na balkon.

Dezert jim dal zabrat

Kuchaři měli uvařit jídlo dle recenze, aniž by však kdy předtím pokrm spatřili nebo ochutnali. Pochopili, že by měli vařit dezert z medu. Givi stvořil medovník s rakytníkem, Paolo medovník s gelem a opraženými oříšky a Kuba dezert s ovocem a lískovými ořechy, kterým porotce okouzlil natoli, že mohl okamžitě za ostatními na balkon. Postup si však nevybojoval právě Givi. "Vždycky jste stál na bakloně mezi prvními," vzkázali mu porotci s tím, že mu dnešní výzvy bohužel finálně srazily vaz.


Související články

Další články