Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

MasterChef zná své finalisty: Nejnovější díl nabídl pořádné drama a nečekaného hosta

Zdroj: TV Nova
KUCHAŘSKÁ SHOW

V pátém díle MasterChefa mohli diváci vidět výběr posledních šesti finalistů. Přemek Forejt pro uchazeče o postup vybral dva druhy masa - srnčí a telecí. “Nechci nic překombinovaného, chci zajímavost,” řekl Forejt. Porotcův úkol dal soutěžícím zabrat, někteří si balili kufry ještě před finálním verdiktem. 

Z původních castingových kol se kuchařská show MasterChef na televizi Nova posunula do vybírání nejlepších šestnácti amatérských kuchařů ze třiceti účinkujících. Zatímco svěřenci porotců Radka Kašpárka a Jana Punčocháře už měli rozstřel za sebou, nyní se o postup utkali učedníci Přemka Forejta.

Sabina se rozbrečela

Soutěžící měli předem připravené ingredience a z nich museli ukázat, co umí. Kančí a telecí maso, černý kořen, rakytník, pomeranč, mrkve, badyán a jalovec, to byly ingredince, ze kterých soutěžící kouzlili zajímavé pokrmy. Například devatenáctiletá Sabina se rozhodla připravit rakytníkovou majonézu, kterou překvapila i samotného Forejta.

Právě Sabina se po skončení časového limitu na přípravu pokrmu rozbrečela. Jídlo jí nevyšlo podle představ. Její carpaccio ze srnčího hřbetu ale nakonec nebylo tak špatné, jak si myslela. Naopak srnčí hřbet s omáčkou z červeného vína, který připravil Tomáš, byl podle porotců téměř nepoživatelný. Musel tak odevzdat zástěru a rozloučit se s televizní show. Třeba Jakub a Jitka ale zazářili.

Staša rozhodl

Byla to právě Jitka, která byla první, kdo se zařadil mezi úspěšné finalisty. Stejně tak Jakub postoupil, přestože chyb nasekal podle Forejta poměrně dost. Petr absolutně zazářil, naopak UHO alias univerzální hnědá omáčka Ondřeje pohořela. Mezi postupující se následně zařadil i druhý Jakub a stejně tak rozklepaná Sabina.

Porotci ale dali poslední šanci ještě třem soutěžícím. Karin, Honza, kteří se objevili již v předchozím díle a  Forejtova svěřenkyně Míša se utkali o jedno finálové místo. V nervydrásajícím rozstřelu soutěžícím pomohl vítěz MasterCher 2020 Roman Staša. Ten také oznámil posledního postupujícího, kterým se stala právě Forejtova svěřenkyně Míša. Ta završila finálovou šestnáctku, která si to rozdá o titul MasterChef.


Související články

Další články