Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

MasterChef Viki o jejím tajemném Ráďovi: Těšíme se na nový dům a přírůstek do rodiny

Viki vypadala v soutěži zdravě.
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
ROZHOVOR
Viktorie Hrazdílková (25) se dostala do povědomí lidí díky kulinářské show MasterChef, ve které se stala jednou z nejoblíbenějších a nejpůvabnějších soutěžících. V rozhovoru pro eXtra.cz zavzpomínala na svou cestu MasterChefem, ale také prozradila perličky ze soukromí a naťukla problém sebepřijetí, se kterým se dlouho prala.

Když se s odstupem času podíváte na svůj start v MasterChefovi, je něco, co byste udělala jinak? Co byste vzkázala svému méně zkušenému já?

Soutěž MasterChef je soutěž světového charakteru a jak jsem brzy zjistila, "dobře vařit" v této soutěži nestačí. Musíte znát rozmanité kuchařské postupy, mít přehled o chuťových kombinacích, důležité je také být kreativní a nebát se ani experimentovat. Já vařila vždy zejména českou kuchyni, asi bych se před soutěží více zaměřila i na tu zahraniční, protože u některých exotických surovin jsem tápala.

Byla v MasterChefovi chvíle, kdy jste si skutečně sáhla na dno a chtěla to vzdát?

Asi nejhorší chvíle přišla, když jsme měli výzvu s žabími stehýnky a chvíli nás porotci nechali v domnění, že žabky budeme muset usmrtit sami. To je jedna z věcí, kterou bych asi nedala. Nikdy jsem nic nezabila a kuchař podle mě musí umět vařit, nikoli zabíjet.

MasterChef vám dal jistě mnohem více kladných zkušeností a příležitostí než těch záporných. Přesto, ovlivnila vás tahle show v něčem negativně?

Musím se přiznat, že ze soutěže si odnáším jen pozitiva. Byla to úžasná jízda a nikdy na ni nezapomenu. Osobně jsem měla také možnost se seznámit se skvělými porotci a dalšími amatérskými kuchaři, se kterými jsme tvořili super partu. Neuvěřitelně moc jsem se naučila a přesvědčila jsem se o tom, že gastronomie je můj život.

Jak se vám nyní daří vzhledem k pandemii koronaviru? Co váš projekt s Pepou Nemravou Seleví a možnost vařit u lidí doma? Je to momentálně reálné?

Je pravda, že korona pandemie zásadně komplikuje náš společný kuchařský sen s Pepou Nemravou. Náš projekt, kdy nabízíme vaření přímo s lidmi u nich doma, aktuálně nemůžeme provozovat, což nás mrzí.

V současné situaci alespoň pomáháme restauracím, které nás osloví s nabídkou, že pro ně připravíme meníčko na dovoz, které se poté prodává pod naším jménem. Myslím, že je důležité alespoň nějak podpořit gastronomii, která je v této době hodně ztrátová.

Osobně se také snažím na svém Instagramu dávat lidem tipy na rychlá a zdravá jídla, protože vaření doma je také aktuálním tématem většiny českých rodin.

V současné době se velmi mluví o umění přijmout sama sebe. Měla jste někdy s tím problém? Během MasterChefa jste prošla velkou proměnou. Co děláte nyní proto, abyste si udržela figuru?

V pubertě jsem měla s vlastním sebepřijetím velký problém. Bojovala jsem nejprve s anorexií a poté se záchvatovitým přejídáním, kdy jsem hodně přibrala. Naštěstí jsem svůj boj s PPP vyhrála a nyní se snažím lidem, zejména ženám, pomáhat s vlastním sebepřijetím a sebeláskou.

Snažím se propagovat zdravý životní styl, který je podle mě klíčem k tomu, abychom byli sami se sebou spokojenější a celkově žili šťastnějším životem.

O svém soukromí příliš nemluvíte. Přesto jste v jednom příspěvku zmínila "můj Ráďa". Jste v současné době zamilovaná a šťastná? Působíte velmi uvolněně a spokojeně. Můžete prozradit, jak jste se s partnerem seznámili?

S mým partnerem se známe už dlouho. Seznámili jsme se na VŠ, když jsme měli společné některé předměty. V současné době hledáme firmu, která by nám postavila náš rodinný dům, jelikož jsme nyní společně koupili stavební pozemek v mém rodném Kyjově. A taky se těšíme, že s novým domečkem si pořídíme i další členy rodiny.

Kdybyste měla možnost si vybrat, chtěla byste být v pozici porotce nebo si znovu zkusit zasoutěžit?

Musím se přiznat, že jsem hodně soutěživá a upřímně k porotcům ze soutěže MasterChef mám velký respekt. Tedy, kdyby to bylo možné, hned bych se do soutěže vrátila jako soutěžící.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy