Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

MasterChef Radek Kašpárek po operaci páteře: Prožil jsem strašnou bolest, nesmím se otáčet

MasterChef Radek Kašpárek po operaci páteře: Prožil jsem strašnou bolest, nesmím se otáčet
Zdroj: archiv eXtra
+ Dalších 6 fotografií
SVĚDECTVÍ
Porotce MasterChefa Radek Kašpárek (39) musel před více než čtrnácti dny na operaci páteře. Měl takové bolesti, že už se bez zásahu lékařů dál nemohl pohybovat. Jak zásah do svého těla prožíval a prožívá?

Radek Kašpárek o koktejlech na bolest

„Bolest po operaci byla opravdu značná. Musel jsem být na extra koktejlech, abych to vůbec dal. První dva dny byly nejhorší. Teď už rána skoro nebolí, jen mám omezení,“ svěřil se eXtra.cz rázný, ale spravedlivý porotce Radek Kašpárek

„Bez své manželky bych to teď asi nezvládl. Nemůžu se momentálně předklánět ani vytáčet, tělo musí být jen ve vodorovné poloze. Doktoři mi nařídili, abych to striktně dodržoval šest týdnů, takže žádné sedání. Mohl bych na chvilku, ale nechci to pokoušet a třeba i jídlo mám radši vestoje. Jsem na sebe opatrný, nechci to uspěchat. Přistupuju k tomu zodpovědně,“ říká hvězda MasterChefa

Prošel si peklem

Ten si před zákrokem prožil opravdu peklo.

„Nejhůř mi bylo asi měsíc před operací. To jsem tlačil na pilu, protože jsem potřeboval fungovat. Něco, o čem nemůžu mluvit, se roztočilo (Nova podle našich informací již natáčí další řadu MasterChefa – pozn. red.), vařili jsme navíc pro nemocnice a nechtěl jsem z toho vypadnout,“ vzpomíná.

„Když ale moje noha přestala fungovat, podlamovala se mi a ani jsem necítil palce u obou nohou, už jsem se na operaci vyloženě těšil. Ve čtvrtek jsem byl na magnetické rezonanci a v pátek jsem šel už rovnou na sál. Bylo to tak nepříjemné, že jsem byl rád, že už to budu mít za sebou,“ přiznává Radek.

Rehabilitace

Už pomalu přemýšlí o tom, že se za měsíc zase bude moci vrátit do práce, k úplnému uzdravení ale vede spletitější cesta.

„Na rehabilitace budu moci naskočit za tři měsíce, až se páteř zklidní. Pak začnu rozcvičovat. Za čtvrt roku budou záda ztuhlá, tak to bude náročnější,“ počítá s drobnými obtížemi Radek Kašpárek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy