Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

MasterChef jen pro otrlé: Růžovlasá cukrářka Šárka Divácká si pro soutěžící připravila hmyzí výzvu

+ Další 3 fotografie

Pátá epizoda MasterChef Česko nabídne hned dvě varianty účesů Přemka Forejta a ještě o jednu výzvu navíc pro soutěžící. Kombinace schovaná pod bedýnkou překvapí všechny. Našli tam totiž jen fén a cvrčky. A kdo by čekal, že právě fén a hmyz budou úvodem k jednomu z nejobtížnějších úkolů, tedy pečení. Ale znalci již vědí, kdo by s takovouto kombinací mohl přijít: speciálním hostem bude opět cukrářka Šárka Divácká, jak redakci eXtra.cz prozradila TV Nova.

Soutěžící kulinářské show MasterChef snad nikdy nečelili tak velké výzvě. Když odhalí cvrčky a fén jako dvě potřebné ingredience, nemohou skrývat své překvapení. Vše se však vysvětlí, když se jako speciální host ukáže známá extravagantní cukrářka. "Přestože se jedná o jednu z nejzářivějších hvězd na českém gastronomickém nebi, začala jako samouk stejně jako vy. Vypracovala se od píky až na samotný vrchol. Tím pádem může být vám všem inspirací. Přivítejte kometu českého cukrářství Šárku Diváckou," přivítá ji Honza Punčochář.

Ta soutěžícím následně vysvětlí svou výzvu. Za úkol budou muset upéci dort podle jejího receptu. "Myslím si, že to bude docela zajímavý oříšek. Tento typ dortu se jmenuje mirror glazovaný. Je to taková ta lesklá glazura uvnitř s křupavou vrstvou ze cvrčků," představila Šárka Divácká svůj dokonalý dort, který řadě amatérských kuchtíků zlomí vaz a porotci nakonec ochutnají jen tři povedené kousky. Pokud si i vy chcete vyzkoušet péct jako kontroverzní cukrářka, neváhejte navštívit její kurz cukrařiny na webu Extrakurzy.

Obávaný test chutí

Druhým úkolem je tolik známý i obávaný chuťový test ve formě náhlé smrti, tedy stačí jedna chyba a daný soutěžící jde do vyřazovací výzvy. Tentokrát půjde o suroviny, které se používají na přípravu dezertů. Šest má možnost se zachránit a čtyři jdou do vyřazovací výzvy. Kdo nepozná na první dobrou kousek syrové dýně, datle nebo třeba nugátu a bude muset do černé zástěry?

V poslední výzvě musí kuchaři zabojovat o svůj postup do dalšího kola. Hlavní surovinou je čokoláda. Ale nebude to jen tak, musí totiž z čokolády připravit slaný chod.

Komu čokoláda nakonec zhořkne, to se diváci dozvědí už ve středu 27. září ve 20:20 na TV Nova a už nyní na Voyo.

Související články

Další články