Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

MasterChef Česko zná finálovou trojici! Krůček pod stupni zůstal Paolo

Tři finalistky MasterChef Česko 2021. Besky, Jitka a Petra
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další fotografie
MASTERCHEF 2021

Kulinářská show MasterChef Česko na TV Nova jde do finále. Poslední čtyři soutěžící se utkali ve třech náročných výzvách a každá z nich byla inspirována jiným prostředím. Nejhůř ze všech se s úkoly popasoval Paolo, který tak na konci semifinálového dílu soutěž opustil. Velké finále tak bude mít čistě ženské zastoupení.

Hned na úvod semifinálového dílu MasterChef Česko porota ve složení Radek Kašpárek, Jan Punčochář a Přemek Forejt oznámila soutěžícím jejich úkol. Před posledními čtyřmi statečnými stály hned tři nelehké výzvy. Paolo, Besky, Petra a Jitka museli připravit postupně pokrmy inspirované lesem, oceánem a polem.

Hned v první výzvě dostali soutěžící malou pernatou zvěř, například divokou kachnu nebo koroptev. Už na počátku se někteří soutěžící pořádně zapotili. "Teď nevím, co tady smrdí víc, jestli ta pernatá zvěř nebo Paolo," vtipkoval Forejt. Bylo vidět, že první úkol dal kuchařům zabrat, nikdo se ale podle porotců při přípravě nedopustil velkého přešlapu. Besky to ale při ochutnávce schytala. "Se omlouvám, to jíst nebudu. Je to plný kostí a je to tvrdý," zkritizoval bažanta Punčochář. Na balkon se jako první dostala Petra, jejíž pokrm vyhodnotili porotci jako nejlepší.

Šok na závěr

I druhá výzva soutěžící překvapila. Pod tajemnou krabicí se totiž tentokrát skrýval krab kamčatský. Od začátku porota upozorňovala, že jde o těžký úkol a jediná chyba se dá jen těžko napravit. Následoval boj v podobě náročného preparování masa zpod tvrdého krabího krunýře. Kašpárek a spol. navíc přitvrdili a ubrali soutěžícím patnáct minut z času na přípravu. V závěrečném hodnocení se Besky rozbrečela, reakce poroty u jejího pokrmu se zdála slabší než u Paola a Jitky, přesto se dostala na balkon a nezúčastnila se poslední výzvy.

V té proti sobě stáli Paolo a Jitka. Výzva inspirovaná polem byla pro soutěžící malinko zákeřná v tom, že neměli k dispozici maso. Museli připravit vegetariánský pokrm, který například Paolo podle vlastních slov nikdy nedělal. Šlo tak o nejtěžší úkol. O trochu hůř se s ním popral Paolo, který se do vysněného finále nedostal. Jedna věc je tedy už nyní jasná: titul MasterChef Česko vybojuje tentokrát žena.


Související články

Další články