Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

MasterChef Česko s chybami: Chili v Souboji nejlepších vařila bez soli a spálila cibuli

MasterChef Česko s chybami: Chili v Souboji nejlepších vařila bez soli a spálila cibuli
Zdroj: se svolením TV Nova
+ Další 2 fotografie
MasterChef Česko
Druhý díl speciálního vysílání MasterChef: Souboj nejlepších byl tentokrát zaměřen na chybování ve vaření. Proti sobě se postavily dvě slečny z předchozích řad. Chili Ta, jedno z největších sluníček poslední řady, a Lea Skálová, kterou si diváci oblíbili v roce 2019. Řád zlaté vařečky nakonec vybojovala Lea, podle porotců neudělala jedinou chybu.

Se středou přichází další exkluzivní duel ve vaření v pořadu MasterChef Česko: Souboj nejlepších Je dobře známo, že i ti nejlepší kuchaři mohou udělat při vaření chybu. Šéfkuchař Přemek Forejt na začátku dílu podotkl, že ti nejlepší kulináři dokážou danou chybu přetvořit ve výhodu.

Proti sobě v duelu stanuly Chili a Lea Skálová Usměvavá Chili byla jednou z velkých favoritek a oblíbenkyň v poslední řadě MasterChef Česko 2020 Za dobu své účasti v pořadu získala skvělé přátele, ale hlavně cenné zkušenosti. Chili z pořadu jednou vypadla, ale dostala druhou šanci a probojovala se až do finálové šestky.

Temperamentní kuchařka Lea Skálová zpočátku k favoritům nepatřila. Osvědčila se ale natolik, že se dostala až do samotného finále MasterChef Česko 2019 a skončila na druhém místě. V průběhu soutěže totiž ukázala, že jí na vaření opravdu záleží, že je pilná a dokáže se výborně soustředit.

Chyba jako výhoda

Děvčata dokázala své chyby ve vaření využít tak, že připravovaný pokrm ještě vylepšila. A porotci chtěli vidět, jak moc se Chili a Lea zlepšily za tu dobu, co nebyly v pořadu. Aby to holky neměly tak jednoduché, musely použít suroviny, které jim vytočilo kolo štěstí. Nejdříve si vytočily surovinu a poté povinnou technologii či omezení. Jako hlavní surovina vyšlo oběma kuře. A jako osudem na obě padlo velmi nepěkné a totožné omezení, nesměly použít žádnou sypkou surovinu, a to včetně soli. Hodina vaření začala...

Chili připravovala kuře s nádivkou a dokázala si poradit i bez soli. Místo ní použila sójovou a rybí omáčku tak, jak je zvyklá z domova. Lea na druhé straně využila slané máslo, přidala do něj ančovičky, kapary a sušená rajčata. Velmi vynalézavé! Porotci ocenili, že se kuchařky vydaly cestou jiných a rozdílných kuchyní.

Kuřecí supreme s humusem a piklovanou zeleninou od Ley bylo vychváleno do nebes. Porotci si všimli jejího posunu ve vaření za dobu, co nebyla v soutěži MasterChef Česko. Podle Radka Kašpárka to bylo vidět na talíři i v chuti jídla.

Malé drama při vaření nastalo u Chili, které se seškvařila cibule v batátech. Nakonec se ale pokusila ze své chyby vybruslit a zjemnit chuť batátové kaše tak, aby nebylo poznat, že se cibule nepovedla. Ke kuřecí nádivce s batátovou kaší přidala ještě cuketové závitky. A rozhodně nepohořela. Porotci se sice, jak to umí, tvářili, že je vše špatně, ale nakonec začali vychvalovat i kuchařku a celé jídlo. "Já vidím, že v tomhle jídle jste se otiskla. A mám z toho radost, protože je to moc dobrý. Je to bláznivý stejně, jako jste vy," chválil Forejt.

Speciální Řád zlaté vařečky se podařilo vybojovat Lee, která podle porotců od začátku vaření neudělala jedinou chybu. Ale Chili prý necítila žádnou zášť, neboť panovala přátelská atmosféra. Sice chtěly obě vyhrát, ale zároveň výhru přály i té druhé.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy