Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

MasterChef Česko 2020: Prvním semifinalistou se stal sympaťák Roman

MasterChef Česko 2020: Prvním semifinalistou se stal sympaťák Roman
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
+ Další 4 fotografie
kulinářská show
V úterý jste mohli sledovat další díl oblíbené kulinářské soutěže MasterChef Česko 2020. V předchozím dílu se diváci museli rozloučit se šikovným kuchařem Pepou. Tentokrát se čtyři zbylí účastníci museli porvat s dalšími náročnými výzvami. Kromě vaření museli soutěžící podstoupit i test chutí. Bojovali o postup do semifinále, do kterého jde jako první Roman.

Ve finálové čtyřce se ocitli Roman, Pavel a Pavlína s Ivkou Poslední dva díly byly velmi dramatické. Na jejich konci se ve vyřazovací výzvě utkala Pavlína nejdříve s Chili a v další s Pepou Nemravou A právě drobná blondýnka se v obou případech dostala do dalšího kola, což rozzuřilo řadu televizních diváků

Tentokrát se čtyři soutěžící museli porvat s dalšími třemi velmi náročnými výzvami. Tentokrát to porotci udělali jinak. "Ten, kdo se dnes dostane na balkon, ztrácí možnost se dostat do semifinále," vysvětlil Radek Kašpárek na začátku. A kdo vydrží nejdéle, ten má postup do semifinále jistý.

Nejlepší amatérští kuchaři Česka

V první výzvě museli účastníci pořadu MasterChef Česko 2020 vařit ze surovin, které jim vybrala porota. "Nejlepší české suroviny pro ty nejlepší české amatérské kuchaře," podotkl Kašpárek, když soutěžící odhalili zadání první výzvy. Poprat se museli mimo jiné se syrečky, pivem nebo kedlubnou. Za hodinu museli za pomoci vybraných a základních surovin uvařit pokrm, jaký chtěli.

V průběhu výzvy se jako první začal obávat Roman, kterému se nepovedla omáčka, byla moc hořká. A ani Pavlovi se nedařilo, porotci mu při obcházení poradili, aby celou omáčku předělal od základů. Na to měl však jen patnáct minut a šlo o velký risk. Ani Pavlíně se omáčka příliš nevydařila. Ivka měla jen necelých deset minut na přípravu ryby. Všechny tlačil čas...

Nejslabší jídlo měla podle poroty Ivka. Musela proto na balkon a neměla možnost se poprat o místo v semifinálové trojce. Alespoň ne v tomto dílu, jak podotkl Honza Punčochář.

Test chutí jako nejtěžší disciplína

V druhé výzvě čekal trojici zbylých soutěžících test chutí. Platila stejná pravidla, kdo vydržel nejdéle, bojoval o postup do semifinále. A ani jednomu z nich se pořádně nedařilo. Často si popletli chutě, které znali. "To se nemusíte stydět, je to strašně těžká disciplína," přiznal Punčochář. Nejvíce chutí uhodl Pavel, který postoupil rovnou do další výzvy. Na balkon šla tentokrát Pavlína.

Roman a Pavel se museli porvat o místo v semifinále. Za úkol měli připravit takzvané skotské vejce, u kterého musí zůstat tekutý žloutek. Porotci nehodnotili jen techniku, ale také chuť. I když se zdálo, že jde o lehkou disciplínu, nebylo tomu tak. Tekutý žloutek se podařil oběma, avšak chuťově bylo skotské vejce Roman lepší. Postoupil proto do semifinále a příští díl bude v bezpečí na balkoně.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy