Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

MasterChef Česko 2020: Evka opouští soutěž, neobstála v testu chutí proti Pepovi

MasterChef Česko 2020: Evka opouští soutěž, neobstála v testu chutí proti Pepovi
Zdroj: TV Nova
+ Dalších 7 fotografií
amatérské vaření
Jak bylo vidět z ukázek populární kulinářské show MasterChef Česko 2020, Pavlíně se rozpadá půda pod nohama. Zapomněla totiž ve spižírně důležité přísady, bez kterých nemůže vytvořit pokrmy, které si vybrala. Středeční díl oblíbeného pořadu byl opět velmi napínavý. Ve vyřazovací výzvě tentokrát neuspěla Evka a soutěž musela opustit.

Po předchozím dílu, kdy se soutěžící opět setkali tváří v tvář v týmech, je tu vyřazovací výzva. Porotci pořadu MasterChef Česko 2020 opět okořenili první kolo, ve kterém museli soutěžící vytvořit jídlo jen za pomoci malých kuchyňských spotřebičů - kromě sporáků a troub. Tím mají ukázat svou kreativitu.

Soutěžící dostali tři přístroje - pečící hrnec, sendvičovač a rychlovarnou konvici. Utkali se spolu Roman, Pepa, Evka a Pavlínka.

Zapomněla nejdůležitější suroviny

Pavlína si vybírala mezi dvěma recepty, avšak ani k jednomu si nevzala potřebné suroviny, ty nejdůležitější. Bez rýže rýžový nákyp neudělá, stejně tak zapomněla i vejce a tvaroh, nemůže tedy připravit 'zemlbábu'. I porotci byli skeptičtí a nedokázali odhadnout, co jim Pavlína přinese. Po jejich hodnocení odcházela v slzách.

V první výzvě si nejlépe vedl Roman, postoupil tedy na balkon. Pepa, Evka a Pavlína museli dál bojovat o své místo v soutěži.

Hovězí steak Rossini

Ve druhé výzvě museli soutěžící vařit jedno z nejluxusnějších jídel světové gastronomie - hovězí Rossini, podle skladatele Gioacchina Rossiniho. Evka se této výzvy dost zalekla. Soutěžící měli možnost pokrm i ochutnat a porotci chtěli ozkoušet hlavně jejich techniku. A měli na to jen 30 minut.

Pavlína na svůj neúspěch v první výzvě úplně zapomněla. "Půjdete na balkon?" zeptal se jí Radek Kašpárek. "Ano, půjdu na balkon," prohlásila sebevědomě Pavlína. Evka byla zpočátku vystresovaná a přiznala, že se jí dělá zle od žaludku. Pepa s naprostým klidem postupoval tak, že se to líbilo i porotě.

Poslední výzva - test chutí

Pavlína postoupila jako první. Porotci vybírali mezi Pepou a Evkou. Porotci jim dali ještě jednu šanci. O dalším postupu rozhodne test chuti. Poslepu musí ochutnat různé ovoce, zeleninu i maso. Měli pět pokusů, kdo uhodne nejvíc, vyhrává a postupuje do dalšího kola. Při stejném počtu přijde tzv. náhlá smrt.

Ve vyřazovací výzvě však neobstála Evka a musela tak soutěž opustit. Pepa postupuje dál.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy