Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MasterChef 2021: Český majstrštyk potrápil soutěžící, následoval překvapivý odchod, stačila drobná chyba

MasterChef 20121: Český majstrštyk potrápil soutěžící, následoval překvapivý odchod
Zdroj: Se souhlasem TV Nova
masterchef

Máme za sebou další díl úspěšné kulinářské show MasterChef Česko. Zadání dnešní první výzvy byly chlebíčky. Z chlebíčkové výzvy postoupili rovnou na balkon tři soutěžící a další dostali šanci se zachránit v soutěži o ingredience v bramborovém salátu. Kdo nakonec musel MasterChefa opustit? 

V posledních letech zažívá klasický chlebíček renesanci a lahudkářství se je snaží neustále inovovat a experimentovat s nimi.

Chlebíčky mají podle porotců Přemka Forejta, Jana Punčocháře a Radka Kašpárka specifickou pozici v české kuchyni.

Na přípravu dokonalého chlebíčku měli soutěžící 90 minut. K dispozici byla malá spižírna, ve které ale některé suroviny chyběly.

"Ty suroviny jsou ale zásadní a skrývají se zde," řekl Přemek Forejt a ukázal na velkou bednu. Soutěžící bojující o post MasterChefa si museli ještě sami upéct veku.

Navíc podle toho, co si vybrali, jim byl upraven čas na přípravu excelentního chlebíčku, který měl okouzlit porotce. Ti ovšem neochutnali všechny, ale pouze ty, které lahodily jejich oku.

Po chlebíčkové výzvě na balkon putovala Slovenka Besky, Kiki a začínající kuchař Givi. Ještě než se zbylí soutěžící převlékli do černých zástěr, tak dostali poslední šanci se zachránit.

Dalším zadáním tedy byl bramborový salát. Soutěžící museli rozpoznat jednotlivé suroviny a uhádnout, jaké ingredience se skrývají v salátu, který jim naservírovali porotci. Na balkon za třemi kolegy nakonec putovali Kuba, Jana, Sabina, Petra, Maroš a Palo .

Vyřazovací výzva poslala domů Martinu

Po dvou výzvách začalo jít do tuhého. Zbylí čtyři soutěžící bojovali ve vyřazovací výzvě a na uvaření pokrmu měli hodinu.

Jako první ze čtyřky odpadlíků byla zachráněna Jitka. Z posledních tří nakonec nepostoupila Martina a její cesta v MasterChefovi tím končí.

Na konci tohoto dílu jeden z porotců podotkl, že Martina udělala malou chybu, která rozhodla o jejím odchodu domů. Někdy holt stačí málo a nikdo nemá v show nic jistého.


Související články

Další články