Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Maso z nemocných krav z Polska je u nás: Do Česka se dostalo několik set kilo!

Zdroj: profimedia
Polsko
Jen před pár dny Českem otřásla zpráva o pochybných polských jatkách, na nichž byly poráženy nemocné a umírající krávy. Z masa pak byly pouze odřezány shnilé kusy a na první pohled dobře vypadající maso šlo do prodeje. Ukázalo se, že závadné maso doputovalo i na pulty českých obchodů!

Podle ministra zemědělství Miroslava Tomana do Česka doputovalo zhruba 300 kilogramů hovězího masa z Polska Spotřebitelé byli vyzváni, aby se polskému masu v obchodech vyhýbali a v restauracích se ptali na původ masa, které hodlají zkonzumovat.

Poláci nejdříve tvrdili, že maso z pochybných jatek neopustilo stát. Nakonec se však ukázalo, že opak je pravdou a ministr Toman zuří vzteky. "Není možné, aby stát EU Polsko nejprve tvrdil, že hovězí maso u nemocných a umírajících krav neopustilo polský trh, aby se hned v dalších dnech zjistilo, že to není pravda. Několikrát nás ujišťovali, že do ČR nešlo nic," sdělil rozlícený politik.

Závadné maso se dostalo konkrétně do Prahy, Nového Bydžova, Varnsdorfu a Kostelce nad Labem. V těchto místech začali situaci prověřovat inspektoři Státní veterinární správy, jedna ze zásilek byla 31. ledna zaslána zpět do Polska.

Podle Tomana museli Poláci vědět o tom, že maso doputovalo i do Česka.

Související články

Další články