Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Maso potetovaných lidí chutná divně: Kanibal a sériový vrah Jeffrey Dahmer měl šrám na duši

Kanibal a sériový vrah Jeffrey Dahmer: Maso potetovaných lidí chutná divně
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
sériový vrah
Jeffrey Dahmer (†34) byl jedním z nejbrutálnějších vrahů v historii. Za své vražedné řádění usmrtil zřejmě více než 17 mladých mužů, nad kterými se ukájel, znásilňoval jejich bezvládná těla nebo je dokonce po smrti jedl. A přitom to byl podle lidí milý, inteligentní a zvídavý mladý muž se smyslem pro humor. Čeho všeho se dopustil násilník, vrah a kanibal z Milwaukee jménem Jeffrey Dahmer?

Zpočátku se Jeffrey Dahmer jevil jako naprosto slušný mladý muž, byl skvělým studentem s IQ 145 a také jej ve spolužáci brali jako třídního šaška. V jeho nitru se však skrývalo mnoho démonů, které si přinesl už z dětství. Dahmer byl v osmi letech obětí sexuálního zneužití, což mu muselo zanechat pořádný šrám na duši.

Ještě před pubertou našel zálibu a fascinaci ve zvířecích zdechlinách. Další démon se ukázal ve chvíli, kdy se v pouhých 14 letech stal závislým na alkoholu. V pubertě si pak uvědomil, že ho ženy nepřitahují a v hlavě se mu hned na to začaly rojit fantazie o submisivních jedincích a o jejich ovládnutí a zmocnění. Jenže, co je poslušnější než submisivní partner? I ten se může nakonec bránit...

První vražda s masturbací

Dahmer poprvé zabil ve svých 18 letech. Stalo se tak 18. července 1978, kdy k sobě pozval nic netušícího 18letého stopaře jménem Steven Hicks. Poté, co stopaře Jeffrey opil, jej omráčil a nakonec uškrtil. Jenže to rozhodně nestačilo. Nad bezvládným a také vysvlečeným tělem stopaře se Dahmer i ukájel. S mrtvolou naložil vrah následovně - tělo rozřezal na kusy, kosti rozdrtil a rozházel po pozemku a maso pak v pytlích zakopal na zahradě. Policie ostatky našla až o 13 let později.

Mladý vrah tímto však neskončil, i když přiznal, že pak dlouho nezabil. "Dlouhých devět let jsem pak nikoho nezabil," bránil se Dahmer. Sice možná nevraždil, ale i tak nebyl zrovna počestný. V noci obcházel gay bary, kde si vybíral oběti, do pití jim přimíchával sedativa a poté, co upadli do bezvědomí, je znásilnil. Když nebyly oběti při vědomí, byly velmi podobné mrtvolám. Jednoho večera se to však tak docela nepovedlo.

Lebky a genitálie jako trofej

20. listopadu 1987 se Dahmer probral vedle mrtvého Stevena Tuomiho a všimne si rozdrcené hrudi. Jeffrey tvrdil, že si z večera vůbec nic nepamatuje. "Nemohl jsem uvěřit, že se to stalo," prohlásil později vrah. Následoval stejný postup jako u mladého stopaře Hickse. Tentokrát si ale nechal lebku jako trofej a materiál k ukájení sebe samého. Pak se vražedné řádění rozjelo ve velkém.

Dahmer si převážně vybíral mladé černochy, kteří byli stejné sexuální orientace jako on sám. Mladíky k sobě zval pod záminkou placeného sexu nebo focení aktů. V bytě však čekala pouze smrt. Dahmer své oběti omráčil, zabil a pak sexuálně zneužil. Po těchto výkonech z těl vyňal orgány a krev vypouštěl do vany. Důkazů se zbavoval vrah rozdrcením kladivem nebo něco dokonce rozpouštěl v kyselině. Někdy si však kousky těla nechával jako trofeje. Například u zavražděného Anthonyho Searse, který zemřel v březnu 1989, si ponechal genitálie a hlavu.

Orgány a maso si ale z obětí také nechával. Lednice a mrazák se pomalu plnily játry, srdci nebo kusy stehen, které hodlal Dahmer později sníst. Vrah později přišel s naprosto bizarním zjištěním. Pokud byla oběť potetovaná, Dahmer ji odmítal sníst. Tvrdil, že inkoust používaný v tetování způsoboval, že maso chutnalo divně.

Dokonalý orgasmus

Morbidní však nebyl jen k mrtvolám. Některým živým obětem totiž, zatímco byly v bezvědomí, vyvrtal do lebky díru a nalil do ní kyselinu či vařící vodu. Chtěl totiž naprosto poslušného sexuálního otroka nebo robota, který by uspokojil všechny jeho fantazie. Vraždění totiž jeho choutky neukojovalo natolik, aby dosáhl "dokonalého orgasmu".

Dahmera vyšetřoval detektiv Patrick Kennedy. "Silný chtíč jej nutil hledat dokonalý orgasmus. Když nestačil sexuální akt a ani vraždění, zkusil sex s mrtvými, s jejich orgány a nakonec i jejich pojídání. To pro něj byla vyšší forma sexuálního uspokojení," uvedl detektiv. Kennedy však po několika strávených týdnech s Dahmerem vraha neviděl tak, jak by měl. Detektiv dokonce přiznal, že se mu kanibala zželelo a bral ho trochu jako přítele. "Zní to divně, když řeknu, že jsme se stali přáteli, ale byli jsme tak nějak přátelští. Byli jsme přátelé. Vlastně jsem ho začínal mít rád a bylo mi ho líto," prohlásil dříve Kennedy. Detektiv zemřel ve věku 59 let, podle rodiny na infarkt.

Ve vězení dlouho živý nezůstal

Za svou vražednou éru měl Dahmer na svědomí 17 životů ve Winsconsinu a Ohiu, minimálně k tomuto počtu se sám přiznal. Policie jej v červenci roku 1991 dopadla poté, co se jedné z jeho obětí z bytu podařilo uprchnout. Při příchodu policisty čekal odporný zápach a naskytnul se jim děsivý pohled na snímky těl v různých fázích rozkladu a také na tři mužská torza naložená v barelech s kyselinou. Dahmer byl pak posouzen klinickým psychologem, který jej popsal jako inteligentního mladého muže se smyslem pro humor. Dahmer byl odsouzen na doživotí, přesněji k 16 doživotním trestům, což je více než 900 let ve vězení. Ale za mřížemi živý dlouho nevydržel. 28. listopadu 1994 jej totiž umlátil železnou tyčí jeho spoluvězeň Christopher Scarver.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy