Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Máslo je drahé a krade se. Obchodníci dali na obaly ochranný čip

Cena másla roste. Obchodníci chtějí zamezit krádežím, a tak na obaly dali
ochranné čipy.
Zdroj: archiv
V Čechách se už opravdu začíná blýskat na horší časy. Obchodní řetězec v Praze nabízel máslo, které mělo na obalu ochranný čip. Tato ochrana výrobků je dávána většinou na cennější věci. Je vidět, že máslo je v současnosti velmi cennou komoditou.

Čím více se cena másla šplhá nahoru, tím více si obchodníci musejí dávat pozor na případné krádeže. Supermarket dal na kostky másla ochranný čip. „Jednalo se pouze o tento obchod, nyní už se tento způsob nepoužívá,“ potvrdil iDNES.cz manažer externí komunikace Tesco Václav Koukolíček.

Minulý týden jsme vás informovali o muži, který chtěl z obchodu odcizit 150 kostek másla a pak je dále prodávat. Tento případ odcizení másla není ale ojedinělý.

Zdražování smetanové pochutiny není u konce. Teď se máslo prodává běžně kolem 50 Kč za čtvrtku. Kolem Vánoc by se cena měla vyšplhat až na neuvěřitelných 70 korun, jak odhadl ředitel mlékárenské společnosti Madeta Milan Teplý.

Budou-li obchodníci muset oblíbenou pochutinu více střežit bude nejvíce znatelné před vánočními svátky. Kdo nepeče ze sádla nebo levných margarínů, bude si muset za poctivé máslové cukroví pěkně připlatit.

Související články

Další články