Trendy tagy Andrea Verešová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Maskot Miloš otevřel dnes ráno v Soči Český dům. Naše výprava se tak má konečně kde scházet na pivo

Miloš Zeman se korunoval na oficiálního maskota českého
olympijského týmu.
Zdroj: profimedia.cz

Dnes ráno otevřel prezident Miloš Zeman v centru dění olympijských her dům, ve kterém se mohou scházet čeští sportovci a další členové výpravy.

S ohledem na finance je však tento dům mnohonásobně menší a skromnější než ten, který měli sportovci k dispozici před dvěma lety na letní olympiádě v Londýně. Zázemí je navíc situováno mimo samotné centrum.

Pořadatelé prý sice chtěli, aby všechny výpravy měly svá centra přímo v rozlehlém hlavním olympijském parku, ale jejich ekonomické požadavky byly pro stávající rozpočet nevyhovující. Za 1500 čtverečních metrů ploch ve stanech požadovali prý čtyři miliony eur, což v přepočtu vychází asi na 110 milionů korun. A kdyby byla stavba navíc dvoupatrová, vyšlo by vše ještě dvojnásobně dráž.

Reprezentativní centrum otevřel prezident, který je v dějišti her od čtvrtka a zúčastnil se i pátečního slavnostního zahájení.

„Uvědomuji si, že sám svojí přítomností příliš neovlivním vaše sportovní výkony, to bych se hodně přeceňoval. Ale na druhé straně dovolte, abych byl čímsi jako vaším maskotem,“ uvedl prezident ve svém srdečném projevu.

Olympionikům tedy nezbývá nic jiného než začít sbírat medaile. Vždyť takového živého maskota žádná jiná výprava nemá!

Související články

Další články