Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Masivní nárůst nakažených koronavirem: V úterý přibylo 1 677 případů, šest lidí zemřelo

Masivní nárůst nakažených koronavirem: V úterý přibylo 1 677 případů, šest lidí zemřelo
Zdroj: Profimedia.cz, Pixabay.com
+ Další fotografie
nákaza
V České republice je nový rekord v počtu potvrzených případů nákazy koronavirem. Čísla se rychle blíží ke dvěma tisícům nakažených a za jediný den zemřelo šest dalších lidí. Situace začíná být špatná v jednotlivých okresech, nejhůře je na tom ale stále hlavní město Praha.

V úterý laboratoře odhalily 1 677 osob nakažených koronavirem. Počet případů je stále vyšší a za posledních sedm dní denně přibývalo přes tisíc nemocných. Výjimkou byla neděle, kdy bylo potvrzeno 792 pozitivních testů.

K 16. září tak byla od počátku pandemie zjištěna nákaza u téměř 39 tisíc lidí. Momentálně je 15 807 aktivních případů, z toho je 333 lidí hospitalizovaných. V těžkém stavu nebo v intenzivní péči je 78 pacientů, což je dokonce třikrát více než před měsícem. Jen v úterý na covid-19 zemřelo 6 lidí, celkem tedy 476. Vyléčeno ale bylo přes 22 a půl tisíce.

Mapa rizikových regionů v České republice

Zvýšený počet provedených testů odhaluje mnohem více nakažených. V pátek jich bylo dokonce provedeno skoro 19 tisíc. V sobotu klesly na 13 tisíc a v neděli až na 7 tisíc. V pondělí se ale počet testovaných zase zvedl na více než 15 a půl tisíce. Roman Prymula se k celé situaci vyjádřil exkluzivně pro eXtra.cz: „Dávno říkám, že jsme na začátku exponenciálního růstu. Mluvil jsem o tom už před týdnem. Teď to půjde dva, tři týdny výrazně nahoru. Ale 300 či 400 tisíc nakažených nebude. Pak se křivka zase zploští.“

Seznam rizikových regionů v České republice se tak rychle rozšiřuje. Jen Praha zaznamenala přes 141 nakažených na 100 tisíc obyvatel. Za ní je Uherské hradiště se 134 případy a Plzeň-jih se 129 osobami s nákazou.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy