Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Masivní exploze v muničním skladu v Bílině: Na místě zasahují hasiči, lidé jsou evakuováni

Masivní exploze v muničním skladu v Bílině: Na místě zasahují hasiči, lidé jsou evakuováni
Zdroj: policie ČR
výbuch
V úterý 15. září došlo v Bílině na Teplicku k děsivé explozi. Na místě byla zahájena evakuace osob a zasahují hasiči i pyrotechnik. Informovala o tom starostka města Zuzana Schwarz Bařtipánová.

V muničním skladu v policejním areálu v Chudeřicích došlo dnes po poledni k výbuchu. Nyní tam zasahují hasiči a lidé do vzdálenosti 500 metrů jsou evakuováni. Všude po okolí jsou údajně rozmetány trosky z budovy. Veškeré vjezdy do města jsou nyní uzavřeny.

"V současné době máme na místě sedm jednotek, to je dvanáct vozidel," řekl pro web Novinky.cz mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

"Na místě jsou jednotky HZS I hlídky PČR s pyrotechnikem. Silnice I/13 je uzavřena. Zřejmě i ulice Teplická. Je nutné evakuovat do cca 500 metrů, tj. část Teplického předměstí a ulice Čsl. armády," uvedla starostka města Bílina Zuzana Schwarz Bařtipánová s tím, že objízdné trasy jsou momentálně možné přes Kostomlaty nebo Braňany. Starostka zároveň poprosila o zachování klidu. "Vše se jistě rychle uhasí a vyřeší," dodala.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy