Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

MASAKR VE STOCKHOLMU: Zatčený muž pochází z Uzbekistánu. Policie útok vyšetřuje jako TERORISTICKÝ!

Zdroj: archiv
+ Dalších 17 fotografií
V pátek odpoledne došlo v centru Stockholmu k útoku na nákupní centrum. Odcizený nákladní vůz najel do lidí po třetí hodině odpolední. Během útoku zahynulo minimálně pět lidí a dalších patnáct je zraněno. Policie vyšetřuje útok jako teroristický. Svou zodpovědnost za něj přiznal devětatřicetiletý Uzbek, kterého policie dopadla již v pátek večer.

„Slyšela jsem hluk a křik, najednou jsem viděla lidi. Když jsem vyšla ven, viděla jsem přímo před obchodem mrtvého psa, jeho majitel brečel vedle. Byla tam paní, která měla amputované chodidlo. Všude byla krev, všude po zemi ležela těla. Někteří lidé se starali o své blízké, jiní utíkali pryč,“ uvedla pro BBC očitá svědkyně.

Podle dalších svědků po nárazu z auta vyskákali tři muži, kteří začali střílet do lidí Dva z nich byli okamžitě zatčeni, třetí však unikl na svobodu. Policie jej dopadla ve večerních hodinách. Podle všeho v souvislosti s atentátem vyšetřovala dva muže.

Dopadený muž, kterého policie uveřejnila na snímcích, je původem Uzbek, pracující ve Švédsku na stavbě. K hrůznému činu se přiznal Pachatel měl sympatizovat s Islámským státem. Zdroj z jeho okolí uvádí, že se jednalo o nenápadného muže. "Jediné, o čem mluví, je to, že si sežene víc práce, aby mohl rodině domů posílat víc peněz,“ řekla švédským reportérům žena z jeho okolí.

Švédský premiér Stefan Löfven nechal okamžitě zavést přísné kontroly na hranicích státu. Ty se dotknou hlavně osob, které budou chtít ze země vycestovat „Cílem terorismu je podkopat demokracii. Ale takového cíle nebude nikdy dosaženo ve Švédsku. Nikdy nás neporazíte, nebudete vládnout našim životům, nikdy nevyhrajete,“ vzkázal premiér teroristům.

Uzbecké národnosti byl i muž odpovědný za nedávný atentát v ruském petrohradském metru

Související články

Další články