Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MASAKR VE STOCKHOLMU: Tenhle muž je stále na útěku v centru města! Policie nedoporučuje vycházet!

+ Dalších 17 fotografií
V pátek po třetí hodině odpolední najel náklaďák do největšího nákupního centra uprostřed švédského Stockholmu. Vůz byl odcizen třemi muži. Při útoku zahynulo minimálně pět lidí a desítky dalších bylo zraněno. Policie zadržela dva muže, kteří vyskákali z náklaďáku a začali pálit do lidí. Třetí muž policii stále uniká.

Tři muži vyskákali podle očitých svědků z nabouraného náklaďáku a začali pálit do lidí a na přivolanou policii. Dva z nich včetně řidiče policie dopadla. Třetí muž však spravedlnosti stále uniká. Zmizel do centra Stockholmu. Policie uzavřela centrum města včetně nedalekého nádraží. Budovy v okolí byly prohledány.

Policie nedoporučuje občanům vycházet do ulic. Žádá však o pomoc při dopadení hledaného útočníka. Muži odcizili dodávku ze stockholmského pivovaru v pátek ráno. Prozatím není znám přesný počet obětí, předpokládaný počet je pět mrtvých.

Nemocnice přešly do krizového režimu. Byly zrušeny všechny vlakové spoje z nebo do Stockholmu. Uzavřeny byly také všechny vládní budovy, jejich zaměstnanci vyčkávají na pokyny policie.

Související články

Další články