Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

MASAKR VE STOCKHOLMU: Řidič kamionu z Uzbekistánu najel do nákupního centra omylem! Jeho cíl byl jinde!

Zdroj: profimedia
+ Dalších 17 fotografií
Při pátečními masakru ve Stockholmu najel do nákupního centra kamion odcizený místnímu pivovaru. Při útoku zahynulo pět lidí a dalších minimálně patnáct bylo zraněno. Policie vyšetřuje zločin jako teroristický útok. V souvislosti s útokem vyšetřuje policie nyní muže z Uzbekistánu, který je za čin zodpovědný. Ten podle všeho najel do nákupního centra omylem. Mířil dál, směrem ke švédskému parlamentu.

Podle očitých svědků řidič řízení kamionu moc nezvládal. Podle všeho vrazil do obchodního centra čistě náhodou. Jeho cílem by tak mohl být švédský parlament, který se nachází na konci pěší zóny.

Muž, kterého policie vzala do vazby, je devětatřicetiletý Uzbek, který ve Švédsku pracoval jako dělník na stavbě. Podle jeho okolí byl muž nenápadný a zajímal se jen o svou rodinu Podle švédské veřejnoprávní televize SVT policie ve voze našla výbušniny. Ty byly podomácku vyrobené, při nárazu nedošlo k jejich úplnému výbuchu. Podle záznamů z kamer byl však řidič v obličeji popálený od menšího výbuchu. Z auta také šlehaly plameny.

Díky pachatelovým špatným řidičským dovednostem možná nedošlo k ještě větší tragédii. Když kamion při útoku nejprve vrazil do semaforu, lidé uslyšeli hluk a mohli včas utéct Policie vše stále bedlivě prošetřuje, věří však, že dopadla správného muže. Uzbek údajně v minulosti sympatizoval s Islámským státem.

Související články

Další články