Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MASAKR VE STOCKHOLMU: Policie zatkla řidiče dodávky! Podle švédského premiéra nelze vyloučit teroristický útok!

+ Dalších 14 fotografií
V pátek po třetí hodině najela dodávka do nákupního centra ve Stockholmu. Podle policie je minimálně pět mrtvých a několik dalších zraněných. Z dodávky vyskočili tři muži a začali střílet do lidí. Dva muži byli zatčeni, včetně řidiče dodávky. Třetí policii unikl někam do centra Stockholmu.

„Vozidlo zranilo několik lidí na ulici Drottningatan,“ uvedl policejní mluvčí Towe Hagg. Policie zadržela první podezřelé. Je jím muž, který odcizil dodávku ze stockholmského pivovaru a jeho komplic. Odcizení dodávky bylo nahlášeno dnes ráno. Třetí muž policii stále uniká.

Premiér Stefan Lofven považuje celý incident za teroristický útok a požádal občany, aby se drželi dál od centra města.

„Během dovážky do restaurace Caliente kdosi skočil do kabiny řidiče a ujel s vozidlem, zatímco z něj řidič vykládal,“ uvedla agentuře TT mluvčí pivovaru Spendrups Mårten Lyth.

„Já a celá královská rodina jsme obdrželi smutnou zprávu o útoku ve Stockholmu. Pozadí a dosah incidentu zatím neznáme. Naše myšlenky jsou s rodinami obětí i s přeživšími,“ vyjádřil se švédský král Karel XVI. Gustav.

Mezi oběťmi útoku nejsou žádní Češi. Policie evakuovala nedaleké nádraží a uzavřela stanici metra v jeho areálu. Místní nemocnice přešli do nouzového režimu. Bylo vyklizeno několik budov a policie varuje, aby lidé v centru nevycházeli ven.

Související články

Další články