Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

MASAKR VE STOCKHOLMU: Náklaďák v centru najel do obchodního centra. Na místě je nejméně 5 mrtvých!

+ Dalších 11 fotografií
V centru Stockholmu došlo k masakru. Podle švédských médií najel v centru náklaďák do lidí. Nejméně tři lidé zemřeli, další jsou zranění. Na místě byla slyšet střelba!

Krátce před 15. hodinou najelo v centru ve čtvrti Normmalm na křižovatce ulic Drottninggatan a Kungsgatan do davu lidí nákladní auto. Podle agentury AP vozidlo najelo do obchodního centra. Na místě je nejméně pět mrtvých a další jsou zranění Informovala o tom švédská média. Řidič byl na místě údajně zatčený. Kamion byl podle Daily Mailu kradený.

Lidé mají strach z teroristického útoku. Místo útoku policie evakuovala. „Vozidlo zranilo několik lidí na ulici Drottningatan,“ uvedl policejní mluvčí Towe Hagg. Podle švédských médií byly na místě slyšet i výstřely

"Viděla jsem, jak stovky lidí utíkají, běželi jako o život," řekla svědkyně Anna pro švédský portál Aftonbladet. Podle jiných svědků náklaďák nejméně dva lidi přejel. Na místě jsou policisté a záchranáři. Policie varuje všechny občany, aby se vyhnuli centru. Stanice metra jsou uzavřeny.

"Viděl jsem nejméně tři mrtvé, je jich tu ale pravděpodobně více. Je tu naprostý zmatek," uvedl redaktor místního rozhlasu. "Byli jsme v obchodu s obuví a něco jsme zaslechli... A pak lidé začali křičet," řekl listu Aftonbladet svědek útoku Jan Granroth Lidé v panice utíkali pryč.

Prozatím není jasné, co se přesně stalo a kdo za útokem stojí Na místě panuje chaos a obavy z teroristického útoku. Mrtvá těla jsou zakrytá plachtou.

Související články

Další články