Měl to být nádherný den. Jeden z nejkrásnějších, jaké může žena v životě prožít. Šestadvacetiletá Rocío Cortés Núñez měla doma již dvě dcery (3 a 4) a právě porodila císařským řezem třetího potomka.

Po porodu byla velmi unavená, tak ji lékaři vezli na oddělení, kde si odpočine a prožije první okamžiky štěstí se svým miminkem.

Když ji převáželi, nastal problém s výtahem. Kabina se nechtěla rozjet. Nemocniční zřízenec začal tedy lůžko zase strkat z výtahu ven. Jenže v tom se klec výtahu přeci jen dala do pohybu. Část lůžka byla v kabině, část již na chodbě. Výtah trojnásobné matce doslova odřízl hlavu od trupu…

Nemocnice Valme v Seville se k tragédii nechce vyjadřovat. „Výtah prošel všemi kontrolami a splňoval všechny náležitosti,“ uvedla pro deník El País ministryně zdravotnictví regionu Andalusie Marina Álvarez.

Rodina nechápe, že úřady chtějí tragickou událost zamést pod koberec. „Pořád tomu nechceme věřit. Něco se musí stát. Takový čin nemůže zůstat nepotrestán,“ zlobí se švagr mrtvé ženy. Jak se ale zdá, bude velmi těžké se nějaké spravedlnosti dovolat…