Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Masakr ve škole: V Kazani zastřelili nejméně 9 dětí a učitelku, další žáci jsou zranění

Ve škole v ruské Kazani se střílelo.
Zdroj: Profimedia
Hrůzný čin

Dva ozbrojenci začali střílet v jedné ze škol v Kazani v ruském Tatarstánu. Střelba si podle předběžných informací vyžádala zraněné, uvedla agentura TASS s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek. Agentura Reuters se zmiňuje o výbuchu.

Brutální střelba ve škole v Kazani, což je hlavní město ruského státu Tatarstán, si zatím vyžádala třináct obětí. Dvanáct jich bylo hospitalizovaných a mezi oběťmi jsou žáci i učitelé. TASS později s odvoláním na neoficiální informace informoval, že prvním střelcem je zadržený 19letý Ilnaz Galjaviev, o čemž informuje ruský web Lenta. Má se jednat o vysokoškoláka a bývalého studenta gymnázia. Podle serveru uvedl Galjavievův otec, že je jeho syn dobrého vychování. 

Policii se nakonec podařilo zadržet i druhého střelce, který se zabarikádoval ve čtvrtém patře a držel u sebe šest nebo sedm lidí jako rukojmí. Podle předběžných informací se má jednat o jednačtyřicetiletého Ramila Mukhamedshina. 

Útočníci podle portálu Lenta vešli ozbrojení do školy a začali střílet. Jeden z útočníků při útoku vyskočil z okna. Na sociálních sítích dále kolují videa dětí, kteří se skokem z okna snaží před střelbou zachránit. Dva studenti při pokusu o útěk zemřeli.


Související články

Další články

Nejnovější kauzy